Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

FRAŠTACKÝ TŔŇ 2018 - 12. ročník bienále medzinárodnej súťaže kresleného humoru

Krátky opis
FRAŠTACKÝ TŔŇ si počas svojho trvania získal priateľov medzi karikaturistami aj v širšej verejnosti. Vďaka nadšeniu organizátorov, najmä riaditeľovi súťaže, karikaturistovi Ferovi Bojničanovi, má súťaž i aktivity s ňou súvisiace, vysokú úroveň. Dáva tvorivú príležitosť amatérskym i profesionálnym karikaturistom a robí náš život veselším. Pre 12. ročník súťaže vybrali organizátori tému "Obezita".
Fotogaléria
Názov podujatia
FRAŠTACKÝ TŔŇ 2018 - 12. ročník bienále medzinárodnej súťaže kresleného humoru - téma Obezita

Miesto konania / kraj
Hlohovec / Hlohovec

Termín konania
05.10.2018 - 04.11.2018

Popis projektu
Veď to sú len kilá navyše, možno horšia kondička, hovorí sa o obezite. Ako sa na to pozerajú karikaturisti? To sa rozhodli zistiť organizátori Fraštackého tŕňa a pre 12. ročník medzinárodnej súťaže kresleného humoru vybrali tému "Obezita". 92 karikaturistov z 30 krajín sveta nelenilo a poslalo do súťaže 399 prác. Aké to boli práce a kto vyhral? To sa dozviete na slávnostnom vyhlásení výsledkov 12. ročníka, ktoré sa bude konať 5. októbra 2018 o 16.30 v refektári Vlastivedného múzea na Františkánskom námestí 1 v Hlohovci. Sprievodným podujatím bude vernisáž výstavy najlepších súťažných prác Fraštackého tŕňa 2018, výstavy komiksov Veselé dejiny Slovenska ceruzkou Stana Kochana a predstavenie knihy Milana Hodála Epigramofón. Obe výstavy si budú môcť pozrieť návštevníci do 4. novembra 2018. Srdečne vás všetkých pozývame na podujatie, ktoré vám vyčarí úsmev na tvári.
Názov prímateľa
EX LIBRIS AD PERSONAM HLOHOVEC

Celkový rozpočet:
3 850,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €