Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nádhera pod zemou i nad zemou

Krátky opis
Prezentácia unikátnych prírodných krás a kultúrnych pamiatok zaradených do zoznamu UNESCO v regióne Gemera
Fotogaléria
Názov podujatia
Zhmotnené duchovno - príbehy nástenných malieb

Miesto konania / kraj
Rožňava / Rožňava

Termín konania
09.10.2018

Popis projektu

Predstavitelia významných gemerských rodín Bebekovcov a Csetnekyovcov zastávali najvyššie funkcie pri tróne a mali možnosť vidieť vrcholné diela nástenného maliarstva v Toskánsku a v okolí Benátok. Po postavení svojich rodových kostolov v Štítniku a Plešivci prizvali na ich výzdobu talianskych freskárov alebo nimi vyškolených majstrov. Nástenné maľby v týchto dvoch gemerských kostoloch sa stali vzorom aj pre ďalších gemerských zemepánov a donátorov.

Názov prímateľa
Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave

Celkový rozpočet:
2 020,00 €

Výška podpory:
1 800,00 €