Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

125 rokov DH Hradovanka

Krátky opis
Už 125 rokov funguje v našom meste dychová hudba, ktorá spríjemňuje podujatia usporadúvané mestom Tisovec a zároveň spája ľudí s s rovnakým záujmom o dychovú hudbu. Toto výročie je hodné pripomenutia, nakoľko ide o jednu z najstarších dychových hudieb na Slovensku.
Fotogaléria
Názov podujatia
slávnostný koncert

Miesto konania / kraj
Tisovec / Rimavská Sobota

Termín konania
05.10.2018

Popis projektu

Slávnostným koncertom si pripomenieme 125 rokov fungovania DH Hradovanka, ktorá patrí k stálym umeleckým telesám nášho mesta. Pre poslucháčov, divákov, hostí je pripravený  bohatý program, ktorý priblíži jedinečnú históriu tohto súboru nielen slovom, ale i prierezom skladieb, ktoré naša dychovka hrávala a hráva. Program bude obohatený aj o vystúpenie tisovských mažoretiek, ktoré boli založené pri 100. výročí DH Hradovanka ako i koncertný program Dychovej hudby z Brezna a Popradu, s ktorými naša dychovka udržiava priateľské vzťahy založené na výmenných koncrtných podujatiach.Názov prímateľa
Mesto Tisovec

Celkový rozpočet:
2 400,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €