Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Nedeľná hudba - cyklus koncertov v malých kostoloch

Krátky opis
Cyklus nedeľných koncertov v "malých" kostoloch v "malých" lokalitách,
Fotogaléria
Názov podujatia
Nedeľná hudba: v Pustých Úľanoch, Limbachu a v Horných Zeleniciach

Miesto konania / kraj
Pusté Úľany / Galanta

Termín konania
30.09.2018 - 09.12.2018

Popis projektu

Cyklus nedeľných koncertov v prevažne vidieckych lokalitách mení sakrálne priestory na koncertné, ponúka špičkových interpretov lokálnemu publiku v obciach mimo dosahu profesionálneho hudobného umenia. Už netreba cestovať za kvalitným umením do centra, kvalitná umelecká produkcia prichádza za svojím publikom... Vždy 2 nedeľné koncerty v jednej lokalite, vždy 2 intepreti na jednom koncerte - organista sa strieda s druhým inštrumentalistom, ktorý hrá na inom konci kostola, z veľkej časti sólový repertoár. Prelínanie zvukov z opačných koncov miestneho kostola, načúvanie a stíšenie pred začiatkom nového pracovného týždňa. S organistami Jánom Vladimírom Michalkom a Markom Vráblom, s huslistom Milanom Paľom a trombonistom Jurajom Mitošinkom. Vždy o 16.00 .

Pusté Úľany, Katolícky kostol:

14.10  Milan Paľa- husle a Marek Vrábel - organ

11. 11. Ján Vladimír Michalko - organ a Boris Lenko  - akordeón


Horné Zelenice, Evanjelický kostol:

7.10.  Juraj Mitošinka - trombón a Marek Vrábel   - organ

4. 11.Ján Vladimír Michalko - organ a Boris Lenko - 

 

Limbach, Evanjelický kostol:

30. 9 Milan Paľa - husle a Marek Vrábel - organ

28.10 Juraj Mitošinka - trombón a Marek Vrábel  - organ

Názov prímateľa
ORGANYzácia

Celkový rozpočet:
6 270,00 €

Výška podpory:
5 500,00 €