Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

dedovizeň z TURCA

Krátky opis
V tieni komerčných podujatí a moderných žánrov kultúry sledujeme ústup prezentácie našich tradícií do úzadia kultúrneho diania na Slovensku. Deti nepoznajú zvyky vo svojej obci, vo svojom regióne. Ak sa tieto fenomény tradičnej ľudovej kultúry nepodchytia, môžu úplne zaniknúť. Táto situácia nás inšpirovala k príprave projektu, ktorého zámerom je zaujímavo a interaktívne pripomínať niektoré prejavy tradičnej ľudovej kultúry pomaly sa vytrácajúce z nášho života.
Fotogaléria
Názov podujatia
Turiec očami detí - Príroda Turca

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
18.09.2018 - 21.09.2018

Popis projektu

Cyklus „Príroda Turca“ sa venuje prírodnému bohatstvu, s ktorým sa Turiec radí k najvzácnejším územiam Slovenska, vďaka jedinečnému zastúpeniu fauny a flóry, pýši sa bohatými prírodnými predpokladmi a často sa preto zaraďuje k najmalebnejším oblastiam Slovenska. V Turci sa nachádzajú 2 národné parky a 34 chránených území. NP Malá a Veľká Fatra sú pôvodom jadrové pohoria, ktorých centrom sú kryštalické jadrá. Turčianska kotlina je bohatá aj na minerálne pramene a vodopády (najväčší je Šútovský vodopád - 38 m). Na území sa nachádzajú i vzácne karpatské endemity, 188 chránených druhov živočíchov, či 29 druhov živočíchov európskeho významu. Vzácnosťou je i najväčšia sova v Európe - výr skalný a aj tá najmenšia - kuvik vrabčí.

 

Charakteristickým prvkom http://www.velkafatra.sk/" target="_blank" rel="alternate" style="background-image: initial; background-position: initial; background-size: initial; background-repeat: initial; background-attachment: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; cursor: pointer;">NP Veľká Fatra sú hlboko rezané doliny, pričom najkrajšie sú Gaderská a Blatnická dolina s jedinečnou atmosférou. Na území sa vytvorilo aj množstvo krasových útvarov; medzi najznámejšie patrí Perlová jaskyňa, jaskyňa Izabely Textorisovej, či Mažarná.


Miesto realizácie: MŠ Nálepkova Martin, MŠ Aurela Stodolu Martin-Záturčie, ZŠ s MŠ Priehradná Martin-Priekopa.

Názov prímateľa
Združenie turčianskych muzikantov

Celkový rozpočet:
5 595,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €