Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ako sa stať kozmonautom

Krátky opis
Pri príležitosti Noci výskumníkov bude Hvezdáreň v Michalovciach organizovať dňa 28.9.2018 program vo svojich priestoroch. V predpoludňajších a popoludňajších hodinách sa môžu na tento program prihlasovať školské skupiny. Vo večerných hodinách bude program pripravený pre rodičov s deťmi.
Fotogaléria
Názov podujatia
Noc/Deň Výskumníkov

Miesto konania / kraj
Michalovce / Michalovce

Termín konania
28.09.2018

Popis projektu

Program sa bude skladať z praktických pokusov z oblasti fyziky, mechaniky, energií, optiky. Bude prispôsobený veku detí, ktoré sa ho zúčastnia.

V predpoludňajších hodinách je potrebné sa so školskými skupinami prihlásiť telefonicky. Program pre jednu skupinu bude trvať asi hodinu. Súčasťou neho je aj prehliadka budovy a demonštrácia nášho najväčšieho ďalekohľadu, v ktorom si budú môcť deti za jasného počasia pozrieť Slnko.

Večerný program pre rodičov s deťmi vedený v podobnom duchu sa začne o 18:00. Bude trvať tiež asi hodinu a následne bude po krátkej prestávke pokračovať večerným pozorovaním oblohy o 19:30. To tiež bude trvať asi hodinu.

Názov prímateľa
Krajská hvezdáreň a Zemplínske kultúrne centrum

Celkový rozpočet:
2 875,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €