Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Con spirito 2018 - 38. ročník Hudobnej jari a Hudobnej jesene v Rimavskej Sobote

Krátky opis
Hudobná jar a jeseň je cyklickým podujatím, ktoré si v našom meste udržiava svoju tradíciu od roku 1980. V roku 2018 plánujeme realizovať sesť umelecky kvalitných koncertov , ktoré sa uskutočnia v priestoroch Domu kultúry. Cieľom projektu je udržať kontinuitu koncertného života v meste, prezentácia pôvodnej a svetovej hudobnej tvorby nekomerčného charakteru a výchova náročnejšieho diváka.
Fotogaléria
Názov podujatia
Virtuózy II.

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
02.10.2018

Popis projektu

Alisa Yajima & Ádám Baráz

 

 

Program:

 

Moritz Moszkowski: Španielske tance  Op. 12

Edvard Grieg: Lyrické skladby
1. Skogstillhet – Op. 71, No. 4.
2. Bryllupsdagpå Troldhaugen–Troldhaugenben Op. 65, No. 6.

Edvard Grieg: Peer Gynt Suite op. 46, No. 1.

1.Morgenstemning – Ranná nálada/Reggeli hangulat
2. Åsesdød – Smrť Ase/Åse halála
3. Anitrasdans

4. I Dovregubbens hall – V jaskyni kráľa hôr/ A hegyi király barlangjában

Weiner Leó: Tri maďarské ľudové tance/Három magyar népitánc


Baráz Ádám:  Štyri minatúry / Fonódó életek – négy miniatűr

1.
Spomienky / Emlékkép
2. Tam a späť / Oda-vissza
3. Zlovestné hlasy / Vészjósló hangok
4. Nezmyselný zhon / Céltalan rohanás

Baráz Ádám:
Cestovania do vzdialených krajín / Távoli utazások
1. Veselý tanec / Vidám tánc – Amerika
2. Na ulici v Jerevane / Jereváni utcán – Örményország/Arménsko
3. Habanera – Spanyolország/Španielsko
4. Obraz Moskvy / Moszkvai kép – Oroszország/Rusko

Chován Kálmán: Maďarské tance / Magyar táncok Op.4

Duo vzniklo v roku 2016 v Budapešti.  Odvtedy sa už predstavilo v Maďarsku, na Slovensku a v Japonsku. V repertoári majú diela z obdobia klasicizmu až po romantické ale aj  súčasné, menej známe skladby na štvorručné prevedenie, resp. na dva klavíri. Snahou umelcov je predstaviť sa pred obecenstvom s programom, ktorý rovnako uspokojí milovníkov a znalcov vážnej hudby ako aj laických návštevníkov koncertov.


Alisa Yajima – klavírni virtuóz

- sa narodila v Kobéby v Japonsku. Od 4 rokov hrá na klavíri. Stredoškolské štúdium ukončila v hudobnej triede Nishinomiya High Scool v Hyogo. Na vysokej škole múzických umení jej učiteľmi boli Kawake Tsuneko, Kawaika Tomoyo, Sato Yumiko a Okada Masaru. V tomto čase získala niekoľko ocenení na rôznych súťažiach. Po ukončení vysokej školy získala štipendium na Universität fur Musik und darstellende Kunst vo Viedni a neskôr na Univerzite Ferenca Liszta v Budapešti, kde bola študentkou Sándora Falvasiho a Imre Hargitaiho. Je laurátkou Medzinárodnej hudobnej súťaže Euterpe v Taliansku (2012). V súčasnosti je korepetítorkou na Univerzite Tanečného umenia v Budapešti a koncertuje.


Ádám Baráz  – hudobný skladateľ

- hudobník, korepetítor na Viedenskom konzervatóriu, učiteľ teórie hudby, dejín hudby a solmizácie v Budapešti na Umeleckej akadémii THÉBA. Ako korepetítor spolupracoval na celoštátnych súťažiach, a sprevádzal operných spevákov Maďarskej štátnej opery. Má 120 dokončených opusov. Komponuje skoro vo všetkých žánroch aj pre sólo hráčov, aj pre komorné telesá. Koncertuje sólovo aj v komorných zoskupeniach (Maďarsko, Slovensko, Taliansko, Poľsko atď.). V roku 2012 v Japonsku koncertoval so skladbami Bartóka a Chopina. V roku 2013 zbieral ľudové skladby v Thajsku.

Na podujatí ”Hudba bez hraníc” v Balassagyarmate už roky odznejú jeho diela skomponované pre orchester.

V júli toho roku sa predstavili spolu s Alisou v Japonsku so svojou skladbou „Cestovanie do vzdialených krajín” a zožali veľký úspech.

 
Názov prímateľa
Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota

Celkový rozpočet:
4 700,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €