Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Con spirito 2018 - 38. ročník Hudobnej jari a Hudobnej jesene v Rimavskej Sobote

Krátky opis
Hudobná jar a jeseň je cyklickým podujatím, ktoré si v našom meste udržiava svoju tradíciu od roku 1980. V roku 2018 plánujeme realizovať šesť umelecky kvalitných koncertov , ktoré sa uskutočnia v priestoroch Domu kultúry. Cieľom projektu je udržať kontinuitu koncertného života v meste, prezentácia pôvodnej a svetovej hudobnej tvorby nekomerčného charakteru a výchova náročnejšieho diváka.
Fotogaléria
Názov podujatia
Čarovné tóny flauty

Miesto konania / kraj
Rimavská Sobota / Rimavská Sobota

Termín konania
11.09.2018

Popis projektu

Tünde Jakab – flauta

Erik Jámbor – klavír

 

Program:

Philippe Gaubert:       Fantaisie 

Franz Doppler:           Fantaisie Pastorale Hongroise, Op.26

Claude Debussy:        Prélude à l'après midi d'un Faune  

François Borne:          Fantaisie brillante sur Carmen 
Sergej Prokofiev:        Sonata pre klavir c.1, op.1
Mike Mower:              Sonata Latino

1. Salsa Montunate,

2.Rumbango,

3. Bossa Merengova

 

Tünde Jakab sa narodila v Košiciach v hudobníckej rodine. Mladá talentovaná flautistka, ktorú kritici ospevujú za jej virtuozitu hrania a priezračný štíhly tón, zaznamenávala úspechy na súťažných pódiách už od detstva. Odniesla si prvé ceny a ocenenia laureáta z početných celoslovenských a medzinárodných súťaží.

Do profesionálneho diania sa Tünde Jakab zapojila už v trinástich rokoch, keď na pôde bratislavskej Reduty vystúpila s orchestrom Slovenskej filharmónie. Odvtedy sa uviedla na mnohých pódiách doma i v zahraničí, hrala pod taktovkou Ondreja Lenárda, Igora Dohoviča a Fritza Bruckera. V januári 2011 debutovala v Zlatej sále viedenského Musikvereinu, kde vystúpila po boku speváckej legendy, sopranistky Renate Holmovej.

Štúdium začala na Univerzite múzických umení (Universität für Musik und darstellende Kunst) vo Viedni pod vedením Helmuta Schallera a Waltera Wretschitscha. Neskôr pokračovala v štúdiu na Kunstuniversität  v Grazi pod vedením Eszter Alföldy-Borussovej a Dietera Fluryho, prvého flautistu Viedenských filharmonikov. Štúdium ukončila v októbri 2017 s vyznamenaním.

V roku 2016 pôsobila ako prvá flautistka Štátneho divadla v Košiciach, neskor ako aj prvá flautistka vo viedenskom orchestri Salonorchester Alt-Wien, Resindezorchester Wien, Imperial orchestra Vienna, Donau Philharmonie a Wiener Schubert Akademie. 


Erik Jámbor (1986) sa narodil v Košiciach, na klavíri začal hrať ako 13-ročný. ZUŠ M. Hemerkovej v Košiciach navštevoval v rokoch 2002–2005.

Po stredoškolskom štúdiu elektrotechniky (počítačových sietí) v rokoch 2001-2005 pokračoval v rokoch 2005-2008 na Konzervatóriu Košice/Timonova v štúdiu hry na klavíri v triede M. Draveckej. V rokoch 2008-11 študoval na VŠMU v Bratislave odbor hudobné umenie – hra na klavíri v triede I. Černeckej a následne v rokoch 2011-13 zameranie komorná hra u J. Podhoranského.

V roku 2008 sa stal členom klavírneho kvarteta GEMME pod vedením renomovaného talianskeho klaviristu Enrica Pompiliho, ktoré sa zameriavalo na interpretáciu klavírnych skladieb a transkripcií pre 8 rúk. Počas štúdií na VŠMU bol korepetítorom tanečnej zložky umeleckého súboru Lúčnica a stal sa členom hot-jazzového orchestra Bratislava Hot Serenaders.

V roku 2010 si na pódiu Štátnej filharmónie Košice so Symfonickým orchestrom konzervatória zahral 3. klavírny koncert Ludvig van Beethovena a o dva roky neskôr so ŠFK Klavírny koncert Edwarda Griega. V súčasnosti aktívne spolupracuje s Hudobnou spoločnosťou Hemerkovcov pri uvádzaní novej klavírnej tvorby a prezentuje sa na jej festivalových podujatiach.
Názov prímateľa
Mestské kultúrne stredisko Rimavská Sobota

Celkový rozpočet:
4 700,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €