Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

PRO-TÉZA 2017 // medzinárodný festival autorského divadla

Krátky opis
Festival autorského divadla predstavuje inovatívne divadelné inscenácie zahraničnej, ale aj domácej scény. V spektre scénických podujatí je unikátny tým, že prináša výhradne tvorbu, ktorá nespracúva cudzie námety, ale pracuje s vlastnými témami a textami.
Fotogaléria
Názov podujatia
PRO-TÉZA 2017, medzinárodný festival autorského divadla

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
09.10.2017 - 13.10.2017

Popis projektu

Festival autorského divadla predstavuje inovatívne divadelné inscenácie zahraničnej, ale aj domácej scény. V spektre scénických podujatí je unikátny tým, že prináša výhradne tvorbu, ktorá nespracúva cudzie námety, ale pracuje s vlastnými témami a textami.

Festival Pro-téza 2017 podporil ako hlavný partner z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Regionálna dotačná schéma Bratislavského samosprávneho kraja. Partnermi festivalu sú: Poľský inštitút, České centrum, A4 – priestor súčasnej kultúry. Organizuje Divadlo SkRAT.PRO-TÉZA 2017 // PROGRAM


Všetky predstavenia začínajú o 20:00

Po predstaveniach nasleduje diskusia s autormi a účinkujúcimi


09.10.2017

Hotel Europa (Portugalsko)

Portugalsko nie je malá krajina // Portugal is not a small country

Réžia: André Amálio


10.10.2017

Teatr Žydowski (Poľsko)

Židovskí herci // Jewish Actors

Réžia: Anna Smolar


11.10.2017

Maja Pelević & Olga Dimitrijević (Srbsko)

Sloboda: Najdrahšie kapitalistické slovo // Freedom: The most expensive capitalist word


12.10.2017

Debris Company (premiéra nového site - specific projektu)

Poses/Essencies/Traps

Réžia: Jozef Vlk


13.10.2017

Divadlo Kámen (Česko)

Asi ani záhrada

Réžia: Petr Odo Macháček


Názov prímateľa
Pre súčasnú operu

Celkový rozpočet:
25 200,00 €

Výška podpory:
23 000,00 €