Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

New Inspirations

Krátky opis
Hudobný festival New Inspirations pokračuje 3. ročníkom v priestoroch umeleckého klubu Viola v Prešove. Hlavnou myšlienkou festivalu je priniesť mladým hudobníkom, deťom, pedagógom i širšiemu publiku nový pohľad na súčasnú improvizovanú hudbu, obohatiť a inšpirovať ich cez kreatívne workshopy, diskusie a koncerty originálnych hudobníkov z celého sveta.
Fotogaléria
Názov podujatia
Albireo

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
29.09.2018

Popis projektu

Albireo je netradičným duetom dvoch švajčiarskych hudobníkov – Bruna Amstada a Albina Bruna. Za 20 rokov spolupráce prehĺbili svoje vzájomné intuitívne porozumenie natoľko, že ich hudba disponuje spontánnou odozvou, zmyselnosťou, originálnou kultúrou zvuku a hravosťou. Spoločne počas hrania obratne menia nálady, nástroje, hudobné štýly ako jazz, folk či world music. Tým, že majú podmanivý, sférický a nekonvenčný zvuk, z ich hudby dýcha originalita a život – od meditatívnosti až k transcendentálnym okamihom.

Švajčiarský spevák Bruno Amstad, dlhoročne inšpirovaný etnickými piesňami rôznych kultúr, disponuje vlastným jazykom a nezameniteľným štýlom, je jedným z mála spevákov, ktorý chápe svoj hlas ako nástroj, skúmajúc nekonečné množstvo hlasov.

Multiinštrumentalista Albin Brun patrí k vyhľadávaným hráčom vo Švajčiarsku a Taliansku, má originálny zmysel pre improvizáciu, tvorbu melódií a rytmizovanie zvukov, vedie mnoho hudobných projektov, nahral 17 autorských albumov.

 

Bruno Amstad/spev,loop, perkusie

Albin Brun/tenor saxofón, soprán saxofón, barytón saxofón, schwyzeorgeli, toy-piano, flauta, cracklebox, duduk, perkusie

 

Vstup voľný

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
3 164,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €