Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Klasika na zámku

Krátky opis
Koncert speváckeho zboru Úsmev z Prievidze (diriguje Anežka Balušinská) a Spevokolu Brodzany (diriguje Gréta Švercelová) v Kaštieli Brodzany. Koncert sa uskutoční v sobotu 22. septembra 2018 o 15:00 h. Vstup voľný.
Fotogaléria
Názov podujatia
koncert

Miesto konania / kraj
Brodzany / Partizánske

Termín konania
22.09.2018

Popis projektu

Klasika na hradoch, zámkoch a kaštieľoch

http://www.snk.sk/sk/muzea/slovanske-muzeum-a-s-puskina.html"> style="mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; color:windowtext;mso-fareast-language:SK;text-decoration:none;text-underline: none">Slovanské múzeum A. S. Puškina, Brodzany

http://www.snk.sk/sk/muzea/slovanske-muzeum-a-s-puskina.html"> style="mso-fareast-font-family:"Times New Roman";mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; color:windowtext;mso-fareast-language:SK;text-decoration:none;text-underline: none">Hlavný partner Fond na podporu umenia

Spevácky zbor Úsmev, Prievidza

Spevokol Brodzany

22. september 2018, 15:00 h

Koncert úspešného speváckeho zboru Úsmev z Prievidze, ktorý v roku 2017 po 6 rokoch obnovil svoju činnosť pod vedením dirigentky Anežky Balušinskej.  Počas necelých dvoch rokoch svojho pôsobenia už získali prestížne ocenenia na medzinárodnej súťaži v britskom Llangolene a na celoštátnej súťaži speváckych zborov v Spišskej Novej Vsi.  Na koncerte sa predstaví aj domáci Spevokol z Brodzian, ktorý pôsobí od roku 2006 pod vedením dirigentky Gréty Švercelovej  - dlhoročnej sólistky Novej scény v Bratislave. Hlavným organizátorom koncertu je Regionálne kultúrne centrum v  Prievidzi. Spoluorganizátormi sú Slovenská národná knižnica a obec Brodzany.

Na koncerte odznejú skladby sakrálne, operné  a úpravy ľudových piesní.

Vstup voľný

Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. www.fpu.sk

http://www.snk.sk/sk/muzea/slovanske-muzeum-a-s-puskina.html"> class="MsoNormal">


Názov prímateľa
Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi

Celkový rozpočet:
3 710,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €