Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

New Inspirations

Krátky opis
Hudobný festival New Inspirations pokračuje 3. ročníkom v priestoroch umeleckého klubu Viola v Prešove. Hlavnou myšlienkou festivalu je priniesť mladým hudobníkom, deťom, pedagógom i širšiemu publiku nový pohľad na súčasnú improvizovanú hudbu, obohatiť a inšpirovať ich cez kreatívne workshopy, diskusie a koncerty originálnych hudobníkov z celého sveta.
Fotogaléria
Názov podujatia
Joachim Mencel - Artisena projekt

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
28.09.2018

Popis projektu

Joachim Mencel je aktívny hudobník, pedagóg a klavirista. Okrem vlastných projektov hráva ako sideman v rôznych zoskupeniach, je vyhľadávaným pedagógom, vydal 15 autorských albumov a jeho tvorba je vždy cenená nielen poslucháčmi, ale aj odborníkmi.
Jeho projekt Artisena je fúziou poľskej, slovanskej hudby a súčasného jazzu. Hudba vychádza z tradičných tancov, ktoré vytvárajú celkový výraz tohto projektu. Repertoár pozostáva z tancov - polonéza, oberek, kujawiak, čardáš, mazurka, krakowiak, spojením autorského štýlu Joachima Mencela s duchom slovanskej modálnej tanečnej hudby vznikla úplne nová kvalita - živelná a zároveň citovo autentická.
Unikátom v tejto zostave je hra na stredoveký nástroj - ninera - ktorý interpret ovláda na obdivuhodnej improvizačnej úrovni.

Joachim Mencel / klavír, ninera
Weronika Plutecka / husle
Szymon Mika / gitara
Pawel Wszolek / kontrabas
Szymon Madej / bicie

VSTUP VOĽNÝNázov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
3 164,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €