Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Trstenská organová jeseň 2018

Krátky opis
Cyklus organových koncertov s názvom Trstenská organová jeseň je jedinečné a významné podujatie na Hornej Orave, ktoré obohacuje región o festival mimoriadnej hodnoty. Koncerty sa uskutočňujú v Kostole sv. Martina v Trstenej tri po sebe nasledujúce septembrové nedeľné popoludnia (16.09., 23.09., 30.09.2018) na koncertnom organe Rieger-Kloss, ktorý pochádza z roku 1974. Koncertné popoludnia sú sprevádzané sprievodným slovom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Trstenská organová jeseň 2018 - cyklud organových koncertov

Miesto konania / kraj
Trstená / Tvrdošín

Termín konania
16.09.2018 - 30.09.2018

Popis projektu

Trstenská organová jeseň 2018 – cyklus nekomerčných organových koncertov medzinárodného významu sa v roku 2018 uskutoční dvanástykrát. Ide o  významné podujatie na Hornej Orave, ktoré obohacuje región o festival mimoriadnej hodnoty. Cieľom projektu je udržanie a zachovanie organových koncertov, nakoľko organové koncerty sú prejavom najvyššieho kultúrneho povedomia.  Projekt sa zameriava na milovníkov organovej hudby a každoročne prináša vrcholové diela slovenských a svetových majstrov rozmanitej organovej tvorby. Mesto Trstená v spolupráci s Rímskokatolíckou cirkvou, farnosťou Trstená týmto podnecuje u širokého obyvateľstva záujem o vysokú kultúru. Koncerty sa uskutočňujú v Kostole sv. Martina v Trstenej tri po sebe nasledujúce septembrové nedeľné popoludnia (16.09., 23.09., 30.09.2018) na koncertnom organe Rieger-Kloss, ktorý pochádza z roku 1974 (ide o prvý trojmanuálový organ s mechanickými traktúrami a zásuvkovými vzdušnicami na Slovensku). Koncertné popoludnia sú sprevádzané sprievodným slovom prezentujúcim daného autora, skladbu, resp. obdobie jej vzniku. Program zostavujú oslovení interpreti v spolupráci s dramaturgom koncertných cyklov, aby sa zamedzilo prípadnej duplicite, či opakovaniu diel z predchádzajúcich ročníkov. Dĺžka koncertov je minimálne 60 minút a maximálne 90 minút, v závislosti od zostaveného programu. Toto ojedinelé podujatie každoročne zvyšuje svoju profesionálnu úroveň a taktiež sa teší obľube poslucháčov. Hra na organ je totiž  jedinečný európsky kultúrny fenomén, ktorý má na umeleckej scéne svoje miesto. Prostredníctvom koncertov tak približujeme tento druh umenia obyvateľom mesta a širokého okolia.  Trstenská organová jeseň patrí k významným podujatiam slovenskej organovej kultúry a mesto obohacuje o festival mimoriadnej hodnoty.Názov prímateľa
Mesto Trstená

Celkový rozpočet:
4 520,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €