Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cesty k hudbe

Krátky opis
Zámerom projektu je realizovať sériu koncertných cyklov a vzdelávacích podujatí, ktoré budú prezentovať slovenské hudobné umenie – jeho históriu, súčasnosť, perspektívy, stredoeurópske kontexty a súčasne kultivovať vkus publika prostredníctvom sólových a komorných koncertov klasickej hudby. Hlavnými projektovými aktivitami sú: koncertné cykly (Sólo – duo – trio; ViolaKlasik); vzdelávacie podujatie (O hudbe s jej tvorcami) a spomienkové hudobné večery (V retrospektíve).
Fotogaléria
Názov podujatia
Večer s Vladimírom Bokesom

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
06.10.2018

Popis projektu

Na treťom podujatí cyklu O HUDBE S JEJ TVORCAMI, ktorého hosťom bude hudobný skladateľ, dlhoročný vedúci katedry skladby na VŠMU v Bratislave prof. VLADIMÍR BOKES. Rozhovor so skladateľom bude pretkaný ukážkami z jeho tvorby v podaní troch slovenských interpretov: 

ONDREJ VESELÝ gitara
IVETA VAJÓ spev
JURAJ VAJÓ klavír

HUDOBNÝ PROGRAM:
Na svoj spôsob, op. 26, cyklus piesní pre ženský hlas a klavír na text Jozefa Mihalkoviča (1978, rev. 2001)
Tri miniatúry, op. 33, pre gitaru (1980)
Sólo pre gitaru, op. 91 (2016)


Vstup voľný

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
20 871,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €