Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Vzdelávanie v oblasti tradičnej kultúry a astronómie v KOS

Krátky opis
Večer s astronómiou v Šali - pozorovanie oblohy s astronomickými ďalekohľadmi, prednáška - Čo je vo vesmíre nášmu oku skryté, premietanie odborných filmov, individuálne astro-poradenstvo, didaktické astro-pomôcky, astro-hlavolamy, vymaľovánky. vstup voľný
Fotogaléria
Názov podujatia
Vesmír všetkými zmyslami

Miesto konania / kraj
Šaľa / Šaľa

Termín konania
14.09.2018

Popis projektu

Krajské osvetové stredisko v Nitre v spolupráci s Mestským kultúrnym strediskom v Nitre a Miestnou organizáciou slovenského zväzu astronómov v Nitre pripravilo už po tretíkrát pre obyvateľov mesta Šaľa a okolitých obcí zaujímavý večer s pozorovaním oblohy a vesmírnych telies na rôznych astro-ďalekohľadoch, s rozprávaním o objektoch vo vesmíre, s premietaním zaujímavých filmov. Pripravili sme aj didaktické astro-pomôcky ako názornú pomôcku na pochopenie niektorých astronomických javov. Vedomosti si môžu návštevníci vyskúšať na astro-hlavolamoch, najmenší si vyfarbia astro-vymaľovánky. Prítomní astronómovia sú ochotní poradiť a odpovedať na všetky otázky. Podujatie sa začína o 18.30 prednáškou a filmami a po zotmení až do 22.00 bude pokračovať pozorovaním oblohy v záhrade MsKS Večierka v Šali. Vstup je voľný. FPU finančne podporilo prednášku, pozorovanie a kúpu didaktických a materiálnych pomôcok. 

Názov prímateľa
Krajské osvetové stredisko v Nitre

Celkový rozpočet:
16 930,00 €

Výška podpory:
15 000,00 €