Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Prezentácie členov PARS ARTEM v letnej čitárni Červený rak

Krátky opis
Druhé stretnutie Pars Artem pri poézii a hudbe
Fotogaléria
Názov podujatia
VERŠE NA/D/UŠI

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
30.08.2018

Popis projektu

Poeticko-hudobný večer sa uskutočnil 30.augusta 2018 od 18.00 hod, pod záštitou PARS ARTEM OZ a Mestskej knižnice Bratislava, s finančným prispením Fondu na podporu umenia. Ako hostia vystúpili slovenský poet Martin Chudík, slovenská poetka Bea Hric Swtwtlunka, ktorá odprezentovala verše zo svojej chystanej debutovej zbierky Ne/z/vratná spoveď, ktorú vydáva PARS ARTEM OZ, a ako hlavný hosť večera poľský poet z Londýna Aleksy Wrobel. Ako hudobní hostia vystúpili poľské speváčky Joanna Korpiela – Jatkowská a Agnieszka Plonk. Program moderovali Zuzana Kuglerová a Ondrej Kalamár. Napriek tomu, že počasie bolo veľmi neisté, nádvorný priestor Letnej čitárne U červeného raka sa prakticky zaplnil, odhadom 60 – 70 ľudí a mnohí sa zastavovali a pozorne sledovali a počúvali aj z Michalskej ulice, hlavne pri hudobných častiach programu. Ako hostia sa podujatia zúčastnili dokonca aj známi herci Oľga Belešová a Roman Pomajbo, ktorých poézia skutočne zaujala. Celý program trval vyše 80 minút, ale napriek tomu bol neustále zaujímavý a jednotliví účinkujúci zožali veľmi srdečnú divácku odozvu. Po jeho skončení sa ešte dlho viedli neformálne spoločné rozhovory a rozchádzali sme sa až o 21.20, kedy sme museli Letnú čitáreň opustiť.


Ondrej Kalamár


Názov prímateľa
Pars Artem

Celkový rozpočet:
2 700,00 €

Výška podpory:
2 000,00 €