Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Osmijankova literárna záhrada - putovná výstava, literárna súťaž

Krátky opis
Putovná výstava Osmijankova literárna záhrada sa po prázdninách otvorí v Mestskej knižnici mesta Piešťany na Školskej ul. č.19. Až do 20. októbra ponúka svoj kreatívny priestor pre školské kolektívy a širokú verejnosť. Cieľom výstavy je sprostredkovať nielen deťom, ale i dospelým zážitok z čítania, odprezentovať kvalitnú detskú literatúru zo slovenských vydavateľstiev a motivovať žiakov základných škôl k plnohodnotnému tráveniu voľného času čítaním skvelých kníh.
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie putovnej výstavy Osmijankova literárna záhrada v Mestskej knižnici mesta Piešťany

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
13.09.2018 - 20.10.2018

Popis projektu

Interaktívna putovná výstava je súčasťou celoslovenského čitateľského projektu Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty!, zameraného na rozvoj čitateľskej gramotnosti detí mladšieho školského veku. Cesta záhradou je plná prekvapení a hravých čitateľských úloh:

skladanie Rozprávkovníka Kristy Bendovej,

odhalenie rozprávkových hrdinov Fantazmagoriky knihoplodej,

nájdenie cesty cez močiar – Porekadlovník

vylúštenie šifry na oslobodenie princeznej,

poskladanie Veršoplôtikov Miroslava Válka, Tomáša Janovica, ale i Pavla Országha Hviezdoslava,

sadenie semienok túžob a snov – vlastných knihokvetov.

Po práci v záhrade  na všetkých čaká Peliešok plný skvelých knižiek.

Názov prímateľa
OSMIJANKO n.o.

Celkový rozpočet:
27 500,00 €

Výška podpory:
20 000,00 €