Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Podujatia a aktivity OZ QUASARS

Krátky opis
Projekt Podujatia a aktivity OZ QUASARS zahŕňa viacero podujatí a aktivít OZ QUASARS v roku 2018, ako, 3 koncerty, 4 skladateľské workshopy so vzdelávacím charakterom, zahraničné pracovné stretnutia, 5 interaktívnych prednášok, logistická koordinácia komplexných domácich aj zahraničných aktivít Quasars Ensemble ako dlhodobo a celoročne fungujúceho väčšieho slovenského komorného súboru, zameraného na tvorbu 20. a 21. stor. so svojou vlastnou scénou, koordinátormi a ďalšími prizvanými umelcami.
Fotogaléria
Názov podujatia
1. koncert festivalu Quasars Ensemble & Košice, 9. ročník

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
04.09.2018

Popis projektu

1. koncert festivalu Quasars Ensemble & Košice, 9. ročník

 

Dátum: Streda 4. 9. 2018 19.00 h
Miesto: 
Múzeum Vojtech Löfflera,  Alžbetina 20, Košice

 

Účinkujúci:
Quasars Ensemble
Ivan Buffa (SK), dirigent, klavír

Skladateľský portrét

 

TRISTAN MURAIL 

 

Tristan Murail - Feuilles à travers les cloches

pre klavír, flautu, husle a violončelo

 

Tristan Murail  - La Mandragore pre sólový klavír

 

Zbigniew Bargielski - Domino pre flautu, husle a violončelo(2017) 

 

Tristan Murail - C'est un jardin secret, ma soeur, ma fiancée, une source scellée, une fontaine close...pre sólovú violu

 

Tristan Murail - Lachrymae  pre altovú flautu a sláčikové kvinteto

 

 

Na prvom koncert 9. ročníka festivalu Quasars Ensemble & Košice sa predstaví popredný umelecký súbor, držiteľ ocenenia Krištáľové krídlo za rok 2013 Quasars Ensemble. Dramaturgia koncertu tentokrát pozostáva z tvorby jedného z priekopníkov francúzskej spektrálnej hudby  Tristana Muraila. Quasars Ensemble uvedie na koncerte výber komorných skladieb tohto skladateľa. 

 

Názov prímateľa
QUASARS

Celkový rozpočet:
47 580,00 €

Výška podpory:
35 000,00 €