Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Realizácia Fotosalónu (FIAP)

Krátky opis
Cieľom projektu je motivovanie fotografov najmä z regiónu horný Zemplín, ale i zo Slovenska k účasti na medzinárodných podujatiach. Hlavnou aktivitou podujatia je organizácia hodnotenia fotografií účastníkov medzinárodnou porotou. Ďalšou aktivitou je organizácia výstavy ocenených fotografií.
Fotogaléria
Názov podujatia
výstava Fotosalón FIAP

Miesto konania / kraj
Humenné / Humenné

Termín konania
02.04.2018 - 31.10.2018

Popis projektu

Zámerom projektu je organizácia Fotosalónu pod záštitou medzinárodnej organizácie FIAP. Fotoklub Reflex pracujúci pri Vihorlatskom múzeu v Humennom bol spolu s ďalšími dvomi fotoklubmi (Slovinsko, Bulharsko) vybraný srbským fotoklubom Danube pre spoluprácu na príprave fotosalónu. Ide o medzinárodnú súťaž fotografov, kde elektronicky registrované fotografie hodnotí medzinárodná porota v každom štáte, kde sa koná fotosalón. Úžasné na tejto forme fotosalónu je to, že je otvorená pre skutočne celý svet a cez fotosalón sa sprístupňujú pohľady na kultúru, pocity ľudí, zvyky prepojené životným prostredím, prírodou. Cieľom projektu je podporiť tvorbu fotografov z regiónu a poskytnúť im priestor na bezprostrednú konfrontáciu s fotografickou tvorbou z mnohých krajín sveta. Motiváciou je medzinárodný rozmer a kredit samotného podujatia.

Názov prímateľa
Vihorlatské múzeum v Humennom

Celkový rozpočet:
1 650,00 €

Výška podpory:
1 500,00 €