Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Slovenské historické organy

Krátky opis
Festival už 27. rok mapuje historicky cenné organy na Slovensku, realizáciou koncertov na nich prispieva či priamo podnecuje ich reštaurovanie alebo aspoň menšie / väčšie opravy, z ktorých niektoré realizoval aj vo vlastnej réžii. Súčasne vytvára unikátne príležitosti pre miestne obyvateľstvo i okolitú kultúrnu verejnosť byť účastný špičkového organového umenia našich i európskych organistov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slovenské historické organy

Miesto konania / kraj
Myjava / Myjava

Termín konania
02.09.2018

Popis projektu

Piaty koncert 27. ročníka festivalu Slovenské historické organy sa uskutoční v Myjave-Turej lúke v Evanjelickom kostole dňa 2.9.2018. Ako sólová hráčka sa predstaví koncertná organistka Eva Moleková s nasledovným programom:

Georg Muffat(1653-1704): Toccata duodecima et ultima

Johann Caspar Kerll 1627-1693:Canzona d mol Capricio cucu

Girolamo Frescobaldi 1583-1643:Aria detto Balletto

Alexandre-Pierre-François Boëly 1785 — 1858:Trio z op.12 Grand Choeur z op.10

Peter Planyavsky 1947:Partita sopra Canctio Oenipontana

Louis Vierne 1870-1937:Préambule Berceuse Divertissement 

Jürgen Borstelmann 1963:Die Vogelhochzeit 20 Variácie na pieseň " Ein Vogel wollte Hochzeit machen“

Názov prímateľa
Spolok koncertných umelcov

Celkový rozpočet:
6 400,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €