Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Slovenské historické organy

Krátky opis
Festival už 27. rok mapuje historicky cenné organy na Slovensku, realizáciou koncertov na nich prispieva či priamo podnecuje ich reštaurovanie alebo aspoň menšie / väčšie opravy, z ktorých niektoré realizoval aj vo vlastnej réžii. Súčasne vytvára unikátne príležitosti pre miestne obyvateľstvo i okolitú kultúrnu verejnosť byť účastný špičkového organového umenia našich i európskych organistov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slovenské historické organy

Miesto konania / kraj
Lazany / Prievidza

Termín konania
29.08.2018

Popis projektu

Tretí koncert 27. ročníka festivalu Slovenské historické organy sa uskutoční v obci Lazany v Rímskokatolíckom kostole Panny Márie Snežnej dňa 29.8.2018 o 16:00. Ako sólová hráčka  sa predstaví koncertná organistka Monika Melcová s nasledovným programom:

William Byrd (ca 1543 - 1623): Fantasia in re Sellingers Rownde

Johann Jakob Froberger (1616 - 1667): Partita Auf die Maÿerin FbWV 606 Suite XII in C FbWV 612

Monika Melcová (1974) Improvizácia

Antonio Vivaldi - Johann Sebastian Bach (1678 - 1741), (1685 – 1750): Concerto D dur BWV 972 / RV 230

Názov prímateľa
Spolok koncertných umelcov

Celkový rozpočet:
6 400,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €