Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Slovenské historické organy

Krátky opis
Festival už 27. rok mapuje historicky cenné organy na Slovensku, realizáciou koncertov na nich prispieva či priamo podnecuje ich reštaurovanie alebo aspoň menšie / väčšie opravy, z ktorých niektoré realizoval aj vo vlastnej réžii. Súčasne vytvára unikátne príležitosti pre miestne obyvateľstvo i okolitú kultúrnu verejnosť byť účastný špičkového organového umenia našich i európskych organistov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Slovenské historické organy

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
25.08.2018

Popis projektu

Druhý koncert 27. ročníka festivalu Slovenské historické organy sa uskutoční v bratislavskej mestskej časti Rača vo farskom kostole sv. Filipa a Jakuba ml. dňa 25.8.2018 o 19:30. Ako sólový hráč  sa predstaví americký koncertný organista Mark Pacoe, s nasledovným programom:

Marin Marais (1656-1728): Symfónie d’Alcione 1706 ( výber)

Joseph Jongen (1873-1953): Chant de Mai, op. 53, No. 1

John Bull (1562-1621): Fitzwilliam Virginal Book - Dr. Bull’s Juell, Dr. Bull’s my selfe

Giles Farnaby (1563-1640): Fitzwilliam Virginal Book - Loth to depart

Michelangelo Rossi (ca. 1601-1656): Toccata settima

Názov prímateľa
Spolok koncertných umelcov

Celkový rozpočet:
6 400,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €