Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hornozemplínske folklórne slávnosti

Krátky opis
Hornozemplínske folklórne slávnosti uzatvárajú podujatia kultúrneho leta v okrese Vranov nad Topľou. Na otvorenom priestranstve pred Mestským domom kultúry prezentujú tradičnú ľudovú kultúru regiónu Horného Zemplína.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hornozemplínske folklórne slvánosti

Miesto konania / kraj
Vranov nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
01.08.2018 - 31.08.2018

Popis projektu

Hornozemplínske folklórne slávnosti uzatvárajú podujatia kultúrneho leta v okrese Vranov nad Topľou. Na otvorenom priestranstve pred Mestským domom kultúry prezentujú tradičnú ľudovú kultúru regiónu Horného Zemplína a ani tohto roku to nebude inak.

Slávnosti otvára sobotňajší program o 17. 00 h „Kec se zašpivame" kde sa predstaví FSk Čaklov, FSk Bukovina, FSk Konopianka, FSk Hencovčan, FSk Verbina, FSk Potoky, ŽSSk Pošanky, ŽSSk Nevesty, MSSk Hrušovčan. O 19.00 h vystúpi Zespól pieśni i tańca RUDKI z Rzeszowa.

V nedeľu sa o 15. 00 h v programe „Bez roboty ňit fajnoty“ predstavia deti z detských folklórnych súborov Ďatelinka, Cifroško a Lipovček. O 16.00 h slávnosti uzatvorí GALAPROGRAM „ Robota to ňe psota“ kde majú diváci možnosť vidieť FS Očovan, víťaza folklórnej šou Zem spieva - Martina Repáňa, FSk Parchovianka, FSk Čaklov, ŽSSk Komanička, FSk a FS Rovina, FS Orgonina, FS Lipovec, FS Vranovčan , Vranovských heligonkárov a víťazov okresných, krajských či celoštátnych súťaží. 

Názov prímateľa
Hornozemplínske osvetové stredisko vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
6 575,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €