Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Cesty k hudbe

Krátky opis
Zámerom projektu je realizovať sériu koncertných cyklov a vzdelávacích podujatí, ktoré budú prezentovať slovenské hudobné umenie – jeho históriu, súčasnosť, perspektívy, stredoeurópske kontexty a súčasne kultivovať vkus publika prostredníctvom sólových a komorných koncertov klasickej hudby. Hlavnými projektovými aktivitami sú: koncertné cykly (Sólo – duo – trio; ViolaKlasik); vzdelávacie podujatie (O hudbe s jej tvorcami) a spomienkové hudobné večery (V retrospektíve).
Fotogaléria
Názov podujatia
Večer s Janou Kmiťovou

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
01.09.2018

Popis projektu

Druhé podujatie cyklu O HUDBE S JEJ TVORCAMI, ktorého hosťom bude hudobná skladateľka, rodáčka z Prešova JANA KMIŤOVÁ.
Rozhovor s skladateľkou budú sprevádzať ukážky z jej tvorby v podaní troch popredných slovenských interpretov: 

KAMIL MIHALOV klavír
ONDREJ VESELÝ gitara
PETER KATINA akordeón

HUDOBNÝ PROGRAM:
Geschichte der Demut (Dejiny pokory) pre akordeón, 2012 
Es war einmal ein Baum (Bol raz jeden strom) pre klavír, 2015 (slovenská premiéra)
Február pre klavír a gitaru, 2010 (svetová premiéra)
Regen in Ravenna (Dážď v Ravenne) pre gitaru, 2016 (svetová premiéra) 

Názov prímateľa
Šušľavá mušľa

Celkový rozpočet:
20 871,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €