Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Zlaté struny citary - Festival citarovej hudby

Krátky opis
Zámerom realizovaného podujatia Zlaté struny citary je uskutočnenie festivalu citarovej hudby v Galante, uchovávanie, oživovanie a šírenie ľudovej hudobnej tradície prezentovanej citarami a citarovou hudbou a jej sprostredkovanie verejnosti a mladej generácii. Uchovávanie ľudovej hudobnej tradície a jej oživovanie významne prispieva k rozvoju a ochrane kultúrnych a duchovných hodnôt.
Fotogaléria
Názov podujatia
Zlaté struny citary - Festival citarovej hudby

Miesto konania / kraj
Galanta / Galanta

Termín konania
25.08.2018

Popis projektu

Ľudová hudobná kultúra sa udržiava na Slovensku prostredníctvom činorodej práce súborov, ľudových hudieb či sólistov, ktorí túto tradíciu odovzdávajú z generácie na generáciu. Významné postavenie medzi tradičnými ľudovými hudobnými nástrojmi má aj citara.