Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Klasika na scéne III.

Krátky opis
Prostredníctvom projektu Klasika na scéne III. si kladieme za cieľ neformálnym spôsobom priblížiť klasickú hudbu širšej verejnosti. Projekt pozostáva z piatich tematicky zameraných stretnutí, na ktorých zaznejú hudobné diela klasikov, ale i súčasných autorov. Jednotlivé hudobno-poetické stretnutia so zameraním na prezentáciu klasickej hudby, doplnené poetickým slovom chceme venovať významným hudobným osobnostiam pochádzajúcim z regiónu Turiec.
Fotogaléria
Názov podujatia
Klasika na scéne III. - Večer komornej hudby

Miesto konania / kraj
Martin / Martin

Termín konania
23.08.2018

Popis projektu

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravilo aj tento rok pre priaznivcov klasickej hudby projekt Klasika na scéne III., ktorý v mesiacoch jún až október ponúkne širokú paletu klasickej hudby a predstaví osobnosti hudobnej kultúry, ktoré výrazných spôsobom ovplyvnili hudobnú kultúru na území turčianskeho regiónu, Slovenska, ba i celého sveta.​

Dňa 23. augusta 2018 o 18.00 hod. sa v Turčianskej galérii v Martine uskutoční tretie z cyklu hudobno-poetických stretnutí v rámci projektu Klasika na scéne III. s názvom Večer komornej hudby. Stretnutie bude venované turčianskemu rodákovi, významnému slovenskému muzikológovi, pedagógovi, autorovi mnohých vedeckých prác a publikácií profesorovi Borisovi Banárymu. Podujatie sa uskutoční pri príležitosti životného jubilea tejto významnej osobnosti.

Počas večera zaznie v svetovej premiére cyklus skladieb pre klavír, husle a kontrabas martinskej skladateľky Kamily Šimonovej, ktorá sa predstaví ako klavírna hráčka spolu s fenomenálnymi inštrumentálnymi hráčmi, Romanom Patkolóm (kontrabas) a Marekom Končekom (husle). Umelecké slovo prednesie členka Slovenského komorného divadla v Martine Zuzana Rohoňová.

Projekt Klasika na scéne III. je podporený z verejných zdrojov poskytnutých Fondom na podporu umenia a spolufinancovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja. Spoluorganizátorom projektu je Turčianska galéria v Martine.

Srdečne Vás pozývame a budeme radi, ak naše podujatie podporíte svojou osobnou účasťou.

Názov prímateľa
Turčianske kultúrne stredisko v Martine

Celkový rozpočet:
5 264,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €