Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

"Cesta na druhý breh"- mimoriadny koncert festivalu Forum Musica 2018

Krátky opis
Mimoriadny koncert s názvom Cesta na druhý breh organizuje tím festivalu Forum Musica 2018 v rámci ktorého aj tento mimoriadny koncert zaznie. Jeho vznik podnietil kontrabasista svetového mena Roman Patkoló. Ústrednou témou koncertu bude hudobná tvorba mladej slovenskej amatérskej skladateľky Kamily Šimonovej, ktorej rovnomenná skladba „Cesta na druhý breh“ bude podtitulom celého koncertu a odznie v premiére v podaní slovenského konrabasového virtuóza Romana Patkoló. 
Fotogaléria
Názov podujatia
"Cesta na druhý breh"- mimoriadny koncert festivalu Forum Musica 2018

Miesto konania / kraj
Žilina / Žilina

Termín konania
09.08.2018 - 31.08.2018

Popis projektu

Koncert "Cesta na druhý breh" vznikol na podnet kontrabasistu Romana Patkola, ktorý je považovaný za svetovú jednotku v hre na kontrabas. Pod jeho sláčikom a za sprievodu klavíra amatérskej skladateľky Kamily Šimonovej vzniká fantazijný príbeh s názvami ako "Cesta vlakom, Žobrákov sen, Jazzová nálada, Mesto večer, Tanec Šeherezády...". Kontrabas vo svojej sólovej podobe a v špičkovej interpretačnej kvalite sólistu Romana Patkola bude nepochybne veľkým zážitkom pre všetkých poslucháčov. Projekt Cesta na druhý breh je symbolickým názvom pre cestu našej fantázie. Koncert bude zrealizovaný 16. augusta 2018 o 19:00 v priestoroch Evanjelického kostola v Žiline. Okrem virtuóza Romana Patkola a skladateľky Kamily Šimonovej svoje umenie predvedie aj ďalší hosť - spevácky zbor Cambiar La musica, víťaz množstva medzinárodných súťaží a nositeľ zlatých stupňov v rebríčku ich hodnotení. 

Cieľom koncertu je priniesť poslucháčom počas letných mesiacov kvalitné hudobné produkcie z amatérskej tvorby aj mimo klasické koncertné domy. Tento koncert má ukázať klasický hudobný nástroj, akým je kontrabas, v inej podobe. Celú atmosféru inakosti podškrtne aj vystúpenie zboru Cambiar La Música, interpretácia skladieb tohto ženského speváckeho zboru je nesmierne strhujúca, originálna, a aj preto budú v kombinácií a dramaturgickom prevedení zapadať do súkolia kvalitných hudobnýc produkcií. 

 

Názov prímateľa
Hudobné divadlo EDEN

Celkový rozpočet:
2 880,00 €

Výška podpory:
2 500,00 €