Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 podchod autobusovej stanice v Topoľčanoch pozýva na prezentáciu novej nástennej site specific maľby. V piatok, 10.augusta o 18:40 RADO REPICKÝ
Fotogaléria
Názov podujatia
Rado Repický _ nástenna site specific maľba (6m x 3m)

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
10.08.2018 - 31.12.2018

Popis projektu

RADO REPICKÝ  6m x 3m nástenná maľby

Miesto: Vonkajšia stena vstupu do podchodu z pešej zóny, podchod AS (Nástupište 1-12)

Radoslav Repický (1984 Michalovce), študoval na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach, kde aj pôsobí ako učiteľ. V roku 2009 ukončil štúdium Fakulty umení na Technickej univerzite Košice v ateliéri prof. Rudolfa Sikoru. Vystavoval v Nemecku, Rakúsku, Francúzku, Maďarsku, Belgicku a v Českej republike. Participoval na rôznych projektoch počas EHMK 2013. Je autorom kresieb viacerých fasád a verejných priestorch. Od roku 2012 spolupracuje s Mariánom Čekovským v rámci talkshow Čekypoint. Patrí medzi svetovo najznámejších ilustrátorov. Vďaka svojmu talentu sa prebojoval do semifinále medzinárodnej inlustrátorskej súťaži Raw Art Wrestling.  
Pre jeho tvorbu sú typické princípy dadaizmu, surrealizmu, pop-artu, infantilnej maľby, detskej kresby či street artu. Zámerne používa také časti umenia, ktoré sú z veľkej časti verejnosťou zaznávané, čím provokuje a prispieva do diskusie o nových formách umenia. Je predovšetkým maliarom, aj keď známa je i jeho priestorová poloha objektov a inštalácií. 
V roku 2013 maloval vonkajšiu stenu vstupu do podchodu a teraz prichádza opäť, aby vytvoril nové dielo. Maľovanú stenu oficiálne odhalíme  v piatok 10.augusta o 18.40h v Topoľčanoch za účastí autora

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
60 000,00 €

Výška podpory:
48 000,00 €