Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

GOLDEN AGE FESTIVAL - V.ročník

Krátky opis
GOLDEN AGE FESTIVAL je medzinárodný festival, ktorý sa zameriava na interpretáciu hudby z počiatkov vzniku jazzu, jeho tzv. zlatej éry (Golden Age). Tento rok za môžu návštevníci tešiť na účinkujúcich z USA, Maďarska, Poľska a Slovenska. Po koncerte nasleduje už tradičná improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich, ktorá sa teší veľkej obľube poslucháčov, ale aj samotných hudobníkov.
Fotogaléria
Názov podujatia
GOLDEN AGE FESTIVAL 2018

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
08.09.2018

Popis projektu

Piaty ročník sme Golden Age Festivalu opäť ponúkne zaujímavých hostí a skvelú nádielku hot jazzových či swingových skladieb z obdobia 20-tych až 40-tych rokov.

Program:
19:00 FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS JAZZ BAND (SK)
20:15 FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS Jazz Band (HU)
21:30 FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS Band Ball Orchestra (PL) & FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS Breckenridge (USA)
Na záver skvelá improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich

Vstupenky sú v predaji v sieti Ticketportal: FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS rel="nofollow noopener" data-lynx-mode="hover" data-lynx-uri="FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS festivalu, klavirista, saxofonista a bandleader, Ladislav Fančovič, o piatom ročníku festivalu povedal: „Som nesmierne rád, že sa k nám po dvoch rokoch na festival vracia Hot Jazz Band z Maďarska, ktorý považujem za jedno z najlepších autentických telies starého jazzu na svete. V ich podaní budete počuť skutočne autentický hot jazz z 20-tych a 30-tych rokov minulého storočia a dokonca aj rozkošné maďarské piesne z tohto obdobia, ktoré si počas svojich štúdií v Budapešti určite pospevoval aj mladý František Krištof Veselý.
Vyvrcholením koncertu bude poľské zoskupenie Jazz Band Ball Orchestra, ktoré už vyše 50 rokov prináša divákom po celom svete tradičný jazz na špičkovej úrovni. Na Golden Age Festival prídu aj so svojim špeciálnym hosťom z USA - klaviristom a spevákom Stanley Breckendridgeom, ktorý svojou energiou a prirodzeným, skvelým jazzovým prejavom strhne divákov do ozajstného virvaru.
Trojicu účinkujúcich už tradične uzavrie náš Fats Jazz Band, ktorý tento rok ponúkne poslucháčom viaceré novinky v repertoári a predstaví aj unikátny, raritný nástroj bas saxofón. Všetky nástroje nášho orchestra sú originálne kúsky z 20-tych až 40-tych rokov, na čo sme veľmi hrdí.“ dodal Fančovič.

Po koncerte nasleduje už tradičná improvizovaná jam session všetkých účinkujúcich, ktorá sa teší veľkej obľube poslucháčov, ale aj samotných hudobníkov.

Hlavný partner: FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS na podporu umenia
Partneri: Maďarský inštitút v Bratislave, FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS osvetové centrum, Swingmánia, o.z., FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS život, FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS FATS" target="_blank">https://www.facebook.com/fatsjazzband/">FATS - Jazz, Funky & Blues, TV Ružinov, Bratislavská televízia, Jazzrádio Piešťany, Nový Populár.

Názov prímateľa
Swingmánia

Celkový rozpočet:
11 960,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €