Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Ľudské tváre roku 1968 v knihách ASPEKTU

Krátky opis
Vo štvrtok 2. augusta o 18.00 predstaví zostavovateľka a literárna vedkyňa Andrea Bokníková knihu Potopené duše. Z tvorby slovenských poetiek v prvej polovici 20. storočia. Ukážky prečíta Zuzana Porubjaková, na husliach zahrá Marek Juráň a podujatie bude moderovať Jana Juráňová. Srdečne pozývame do letnej čitárne U červeného raka v Bratislave.
Fotogaléria
Názov podujatia
Potopené duše v letnej čitárni U červeného raka

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
02.08.2018

Popis projektu

Srdečne pozývame na verejnú prezentáciu jedinečnej čítanky Potopené duše. Z tvorby slovenských poetiek v prvej polovici 20. storočia, ktorá prináša zabudnuté aj doposiaľ neobjavené básne spolu s ďalším textovým a obrazovým materiálom zo života a tvorby dvanástich viac i menej známych mien. Kniha je priekopníckym činom v oblasti literárnej histórie, je zdrojom poznania i silných estetických zážitkov.
KEDY: štvrtok 2. augusta o 18.00
KDE: letná čitáreň U červeného raka, Michalská 26, Bratislava


Antológiu predstaví literárna vedkyňa a zostavovateľka knihy Andrea Bokníková, ktorá za ňu získala Cenu literárnej akadémie Panta Rhei Awards 2017, nomináciu na ocenenie Krištáľové krídlo, ako aj Prémiu Literárneho fondu za literárnu tvorbu za rok 2017. 


Ukážky prečíta Zuzana Porubjaková (herečka Divadla ASTORKA Korzo '90), na husliach zahrá Marek Juráň (študent Viedenskej akadémie umení), podujatie bude moderovať Jana Juráňová.

***

Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Bratislavský samosprávny kraj.Názov prímateľa
Záujmové združenie žien ASPEKT

Celkový rozpočet:
10 530,00 €

Výška podpory:
10 000,00 €