Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítačka s písačkou

Krátky opis
Projekt Čítačka s písačkou je určený deťom a mládeži vranovského regiónu. Hlavným zámerom projektu je rozvoj a podpora čitateľskej gramotnosti, zvýšenie záujmu o knihy, literatúru, zlepšenie jazykových zručností a prejavu.
Fotogaléria
Názov podujatia
Letné štvrtky. 5. Letný štvrtok - Babičkin štvrtok

Miesto konania / kraj
Vranov nad Topľou / Vranov nad Topľou

Termín konania
09.08.2018

Popis projektu

V rámci projektu Čítačka s písačkou,  Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou organizuje tradične počas leta sériu letných štvrtkov. Prvým štvrtkom bol Lego štvrtok, na ktorom sa návštevníci dozvedeli nielen o histórii lega, ale mohli si precvičiť svoju zručnosť a fantáziu. 2. Letný štvrtok pod názvom Škriatkov štvrtok je spojením fantázie, vnímavosti a zručnosti. Tvorivá dielňa s pani Boženou Vargovou. V poradí tretí letný štvrtok mal názov štvrtok s aerobikom s trénerkou Bibiánou Kolarčíkovou. Štvrtý štvrtok s pútavým názvom Bol raz jeden štvrtok bol tvorivým stretnutím detí, mládeže, ale aj dospelých jeho hlavným hosťom bola riaditeľka Súkromnej základnej umeleckej školy Jastrabie nad Topľou Valéria Juríčková. 9. augusta 2018 sa uskutoční 5. letný štvrtok s názvom Babičkin štvrtok a hosťkou Boženou Dončákovou, ktorá deťom porozpráva rozprávky svojho detstva, ukáže obľúbené knihy porozpráva o svojom detstve a o čítaní. Toto medzigeneračné stretnutie bude spojené s tvorivou dielňou.

Názov prímateľa
Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou

Celkový rozpočet:
5 295,00 €

Výška podpory:
5 000,00 €