Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ŠKÔLKA v Dúbravici // Laboratórium Kultúrnej dediny

Krátky opis
LAPAČ SNOV letná tvorivá dielňa pre deti aj dospelých piatok 27. júl 2018 o 14.00 – 17.00 hod. kultúrne centrum Škôlka, Dúbravica 15
Fotogaléria
Názov podujatia
Lapač snov / letný workshop pre deti a dospelých

Miesto konania / kraj
Dúbravica / Banská Bystrica

Termín konania
27.07.2018

Popis projektu

Zabi nudu a príď sa hrať a tvoriť!

LAPAČ SNOV
letná tvorivá dielňa pre deti aj dospelých

piatok 27. júl 2018 o 14.00 – 17.00 hod.
kultúrne centrum Škôlka, Dúbravica 15

Deti a rodičov (nielen) z regiónu pozývame na letnú dielňu, na ktorej si budeme vyrábať lapače snov!

K letu patria sny o diaľkach, ktoré na našom workshope zhmotníme v indiánske amulety (nielen) na dekoráciu vašich príbytkov. Isto ste už narazili na okrúhle visiace predmety v etnoshopoch či na iných miestach. 
Kamienok v strede akoby pavúčej siete symbolizuje spiaceho človeka a chránia ho premyslene pospletané nitky. Pierka majú pôsobiť povznášajúco a privolávať ľahké sny. Historka o jeho vzniku hovorí, že indiánska matka nemohla upokojiť svoje dieťa a tak poprosila o radu šamanku. Tá jej vyrobila talizman v podobe prvého lapača snov, ktorý mala umiestniť nad hlavu dieťaťa. Amulet zázračne fungoval a tak sa rozšíril naprieč kmeňom a nakoniec do celého sveta. 
Aké amulety a symbolické predmety sú v živote dôležité pre nás a prečo? Deti mávajú obľúbené hračky, dospelých zaujímajú suveníry.

Popri samotnej výrobe si chceme prejsť aj úvod do všeobecnej a osobnej symboliky tzv. archetypálnych predmetov. 

Prineste si so sebou aj drobné hračky, postavičky z kinderka, obľúbené talizmany, nenosené šperky, čokoľvek, len nech je to malinké. Poprípade aj nitky, stužky, korálky a pierka.

//////
Pre rodičov a deti od 5 rokov. 
Vstup voľný.

Lektorky: 
Zuzana Duchová, kurátorka na dovolenke
Katarína Svobodová, fotografka a šamanka na voľnej nohe

Kontakt: info@perifernecentra.com

Podujatie je súčasťou celoročnej aktivity Kultúrna dedina a deti, ktorú z verejných zdrojov podporil https://www.facebook.com/Fond-na-podporu-umenia-1486436734982250/" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(255, 255, 255);">Fond na podporu umenia

Pozývame!

Názov prímateľa
PERIFÉRNE CENTRÁ

Celkový rozpočet:
39 350,00 €

Výška podpory:
37 000,00 €