Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Workshop pre expertov/Výučba tradičných a zanikajúcich techník spracovania dreva v ľudovej architektúre

Krátky opis
Pozývame Vás na workshop tradičných a zanikajúcich techník spracovania dreva v ľudovej architektúre. Na stavbe plevníka si prejdete celý proces stavby ľudového zrubového domu. Vyskúšate si okresávanie konštrukčných prvkov z guľatiny tradičnými technikami, výrobu štiepaného šindľa, pobíjanie šindľa a aj dlabanie žľabu pomocou korytárskej motyčky.
Fotogaléria
Názov podujatia
Workshop pre expertov/Výučba tradičných a zanikajúcich techník spracovania dreva v ľudovej architektúre

Miesto konania / kraj
Ružomberok / Ružomberok

Termín konania
30.07.2018 - 03.08.2018

Popis projektu

Výsledkom workshopu bude najmä výmena informácií, zručností a skúseností odborníkov v práci s drevom ako tradičným materiálom v ľudovom staviteľstve na Slovensku, ako aj ich nácvik. Hmatateľným výsledkom budú zároveň počas workshopu vytvorené prvky ľudovej architektúry: plevník -- osádzanie nového latovania z tenkej guľatiny na streche plevníka, oplotenie i drevený žľab ako rezervoár úžitkovej vody pri prameni. 

Workshop sa uskutoční v  PZ Stankovany-Podšíp. Je to jedinečné miesto, kde sa všetky tieto aktivity dajú robiť v prostredí bez novodobých technológií, v prostredí, kde sa aj dnes človek musí prispôsobiť podmienkam, v akých tu žili naši predkovia. Účastníci z radov odbornej verejnosti si popri tradičných prácach s drevom majú možnosť vyskúšať aj tento spôsob života. 


Názov prímateľa
OZ Podšíp

Celkový rozpočet:
3 450,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €