Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Wave 2018

Krátky opis
Vernisáž výstavy autora Rada Repického. Extra: kreslenie karikatúr a Repoviny - životopisné flipy výtvarnika, od Oslo po Taipei. Radoslav Repický najradšej kreslí komiksy a ilustrácie s usmievavými príšerkami, ale v jeho umeleckom portfóliu nájdete aj maľby, karikatúry, 3D objekty či street art. Pred niekoľkými mesiacmi sa po roku opäť dostal do semifinále medzinárodnej súťaže Raw Art Wrestling (RAW), čím sa zaradil medzi 24 najlepších európskych ilustrátorov
Fotogaléria
Názov podujatia
REPA

Miesto konania / kraj
Prešov / Prešov

Termín konania
18.07.2018

Popis projektu

Vernisáž výstavy autora Rada Repického.
Extra: kreslenie karikatúr a Repoviny - životopisné flipy výtvarnika, od Oslo po Taipei.
Radoslav Repický najradšej kreslí komiksy a ilustrácie s usmievavými príšerkami, ale v jeho umeleckom portfóliu nájdete aj maľby, karikatúry, 3D objekty či street art. Pred niekoľkými mesiacmi sa po roku opäť dostal do semifinále medzinárodnej súťaže Raw Art Wrestling (RAW), čím sa zaradil medzi 24 najlepších európskych ilustrátorov.
Pochádza z Michaloviec. Absolvoval Fakultu umení na Technickej univerzite v Košiciach. Zúčastnil sa viacerých skupinových výstav na Slovensku, ale jeho tvorbu obdivovali aj v USA, Nórsku, Francúzsku, Poľsku, Česku, Nemecku či Rakúsku. Podieľal sa na komiksovej knihe Comics & Manga Book 3, 4 a 5 (2009 – 2012). V súčasnosti je pedagógom na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach, kde učí grafický dizajn a kresbu.

Názov prímateľa
Združenie WAVE

Celkový rozpočet:
43 900,00 €

Výška podpory:
36 000,00 €