Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 podchod autobusovej stanice v Topoľčanoch štvrtok, 19. júl 2018 o 19:00 Ziggurat Project: Little Magic Box of Harmony /HU, SK
Fotogaléria
Názov podujatia
Výstup dvojtýždňovej rezidencie ZIGGURAT PROJECT / Tanečno-zvuková performancia

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
05.07.2018 - 19.07.2018

Popis projektu

Minulý rok uviedla kalifornská technologická firma na trh Harmony. Prvú sexrobotku v životnej veľkosti, ktorá dokáže rozoznávať emócie, reagovať na ne a rozprávať svojimi zvodnými humanoidnými perami. Vie dokonca zrýchliť svoj pulz. Harmony zvládne naozaj všeličo, okrem jednej veci: Zatiaľ ju nenaučili chodiť.


Site specific dielo zoskupenia Ziggurat Project hľadá odpoveď na otázku, či je možné medziľudský vzťah nahradiť vzťahom ľudsko-robotickým, či ľudské telo a osobnosť dokážu fungovať ako dve oddeliteľné entity. Pohybová performancia kombinuje tanec a scénické divadlo. Experimentuje s preexponovane ženským pohybom, ktorý kontrastuje s choreografickými prvkami typickými pre humanoidov. To všetko za sprievodných zvukových motívov Tibora Nagya Grøssøa.


Topoľčiansky podchod umožňuje umelcom vytvoriť dojem uzavreto - otvorenej scény. Tú môžu diváci nielen sledovať, ale do nej aj aktívne zasahovať. Nejde totiž o žiadne autonómne predstavenie s vopred nastavenou líniou. Práve naopak. Choreografia je od publika závislá.


“Divákovi dávame možnosť voľby, nie však možnosť úplnej pasivity,” hovorí Emese Kovács, choreografka projektu. “Sledujeme ľudské túžby, iluzórne aj skutočné, stereotypy vo vzťahoch a ich príčiny. Všetko citlivé témy, ktoré chceme aktivovať. Preto po skončení predstavenia uvítame otvorenú diskusiu s divákmi,” dodáva Emese.


Tanec a koncept:https://www.facebook.com/flora.sarlos" style="text-decoration: none;"> Flóra Eszter Sarlós,https://www.facebook.com/flora.sarlos" style="text-decoration: none;"> Emese Kovács,https://www.facebook.com/flora.sarlos" style="text-decoration: none;"> Gergő Lukács
Choreografia: Emese Kovács
Vizuály:https://www.facebook.com/flora.sarlos" style="text-decoration: none;"> Kristóf Szabó - Kristoflab
Zvuk:https://www.facebook.com/flora.sarlos" style="text-decoration: none;"> Tibor Nagy Grøssø

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
60 000,00 €

Výška podpory:
48 000,00 €