Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Čítajme slovenskú literatúru

Krátky opis
Prezentácia niekoľko nových titulov z vydavateľstva Tatran. Účinkujú: autor Mark Verin, poetka a literárna vedkyňa Jana Pácalová, ktorá upravovala Dobšinského rozprávky., moderátor Dado Nagy
Fotogaléria
Názov podujatia
Mark Verin: Prehra, Pavol Dobšinský: Prostonárodné slovenské rozprávky

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
10.07.2018

Popis projektu

Mark Verin: Prehra

Prvý slovenský špionážny román, ktorý na príbehu dvoch hrdinov, Gulivera a Voloďu, vykresľuje obdobie pred revolúciou vo východnom bloku a v Sovietskom zväze z vlastnej skúsenosti autora. Ten študoval v Leningrade, ale všíma si aj opačný pohľad z Washingtonu, kde bol na študijnom pobyte.
Pavol Dobšinský: Prostonárodné slovenské rozprávky

Národný poklad slovenskej literatúry. Prvý raz vyšli v 1858 v šiestich zošitoch. V roku 1958 ich ilustroval Martin Benka. Súborné trojzväzkové vydanie vychádzalo v Tatrane celé desaťročia a Dobšinský sa stal kmeňovým autorom Tatranu.

Hlavným partnerom projektu Čítajme slovenskú literatúru je Fond na podporu umenia.
Organizuje Mestská knižnica v Bratislave.

Letná čitáreň U červeného raka, Michalská 26

Názov prímateľa
Mestská knižnica v Bratislave

Celkový rozpočet:
6 317,00 €

Výška podpory:
6 000,00 €