Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Folklórne slávnosti Pod Kráľovou hoľou v Liptovskej Tepličke

Krátky opis
Workschopy zamerané na prezentáciu hudobných nástrojov zaradených do nehmotného kultúrneho dedičstva, tradičných ľudových výšiviek a ornamentov a dedinských remesiel. Podujatie sa koná v krásnom prostredí unikátnych zemiakových pivníc a stodôl.
Fotogaléria
Názov podujatia
Hra na ľudové nástroje; Výšivka/ornament;Remeslo

Miesto konania / kraj
Liptovská Teplička / Poprad

Termín konania
28.07.2018 - 29.07.2018

Popis projektu

Počas podujatia môžete zhliadnuť i vyskúšať si, dozvedieť sa informácie hlavne o hudobných nástrojoch zapísaných do nehmotného kultúrneho dedičstva - gajdách, fujare, trombitách a ďalších zaujímavých nástrojoch. Účinkujú Trombitáši Štefánikovci, Ľubomír Párička a ďalší.  Zároveň je k tejto téme pripravená fotografická výstava Vladimíra Lindera.

Druhou aktivitou je predstavenie tradičných ľudových výšiviek a ornamentov, školy výšivky a ornamentu, tvorivé dielne. Výšivky obce Liptovská Teplička si môžu návštevníci pozrieť aj počas výstavy výšiviek na košeliach.

Podujatie je zamerané aj na prezentáciu tradičných ľudových remesiel, ktoré vám nielen predvedú ale i naučia skúsení remeselníci v spracovaní dreva a ďalších tradičných materiálov. Výrobky remeselníkov si budete môcť zakúpiť v remeselnom trhu. Téme remesiel bude venovaná aj fotografická výstava.

Okrem spomínaných workschopov je pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program - alegorický sprievod obcou, ochutnávky jedál, vystúpenia folklórnych súborov a skupín.Názov prímateľa
Obec Liptovská Teplička

Celkový rozpočet:
27 000,00 €

Výška podpory:
4 500,00 €