Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Knihy pre deti z rómskych komunít

Krátky opis
Výjazd za deťmi rómskeho pôvodu do Tornale
Fotogaléria
Názov podujatia
Stretnutie v Tornali

Miesto konania / kraj
Tornaľa / Revúca

Termín konania
27.06.2018

Popis projektu

Správa o literárnom stretnutí v Tornali s názvom

S láskou k písanému slovu

Podujatie organizované literárnym združením Pars Artem sa uskutočnilo dňa 27.6.2018 v Tornali.

Zúčastnili sa Renáta Bogdáni, Viliam Rosinský a Dadka Csóriová.

Iveta Zaťovičová svoju účasť na poslednú chvíľu odriekla. Poslala však aspoň svoje diela. ( 2 knihy darovala Mestskej knižnici v Tornali a ďalšie 2 organizátorke stretnutia Renáte Bogdáni)

Na tvorbe plagátu sa podieľali deti zo ZŠ P.J.Šafárika v Tornali.

Prvá časť prebiehala v zasadačke Mestského Kultúrneho Strediska Mihálya Tompu v Tornali za účasti ôsmakov a deviatakov zo ZŠ PJŠ. Svoje služby nám poskytol aj profesionálny fotograf.

Popoludní Renáta Bogdáni a Viliam Rosinský navštívili Detský Domov v Tornali, kde okrem svojej tvorby prezentovali tvorbu Zuzany Kuglerovej a Ondreja Kalamára – zakladateľov združenia Pars Artem, ktorí boli v tom čase na bulharskom literárnom festivale vo Varne.

 

Renáta Bogdáni


Názov prímateľa
Pars Artem

Celkový rozpočet:
5 360,00 €

Výška podpory:
3 800,00 €