Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Tvorivé dielne hudby, tanca a tradičných ľudových remesiel

Krátky opis
Vďaka podpore projektu vytvoríme edukačné aktivity pre deti a mládež v oblasti tradičného ľudového remesla. Počas letných prázdnin budú mať deti možnosť získať nové zručnosti pod vedením erudovaných lektorov a animátorov z praxe.
Fotogaléria
Názov podujatia
Remeslo má zlaté dno

Miesto konania / kraj
Klenovec / Rimavská Sobota

Termín konania
16.07.2018 - 21.07.2018

Popis projektu
Občianske združenie RODON Klenovec, Miestne kultúrne stredisko pri Obci Klenovec, v spolupráci s Gemersko - malohontským osvetovým strediskom, po ôsmych rokoch opäť realizuje remeselný tábor Remeslo má zlaté dno, jeho X. ročník. Aktivita Remeslo má zlaté dno sa realizuje v rámci projektu Tvorivé dielne hudby, spevu, tanca a tradičných ľudových remesiel, ktorý z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a o.z. RODON Klenovec, z 2% dane. Účastníkmi letného remeselného tábora je 15 detí, ktoré sa vďaka lektorom budú venovať poznávaniu tradičných remesiel, ale aj tradičným jedlám ako výrobe syra, tradičnej výrobe štrúdle... Okrem lektorov tradičných remesiel a tradičnej gastronómie sa deťom vo voľnom čase budú venovať animátori, ktorí pre nich pripravujú súťaže, ale aj poznávanie života v minulosti s videoprojekciou, ale aj návštevou miestneho včelára, poľnohospodára a chovateľa domácich zvierat. To, čo sa za týždeň naučia v krásnej prírode v Klenovci na Ráztočnom, si budete môcť pozrieť na prezentácii, ktorá sa koná 21. júla 2018 na podujatí Dedina ožíva v Drienčanoch.
Názov prímateľa
RODON Klenovec (za rozvoj obecného diania ochotných nadšencov)

Celkový rozpočet:
20 174,00 €

Výška podpory:
12 000,00 €