Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru pozýva na tanečné predstavenie, ktoré vzniklo počas dvojtýždňovej rezidencie priamo v podchode AS v Topoľcanoch dňa 19.júla o 19h Projekt Little Magic Box of Harmony / Ziggurat project (HU,SK) Tanec a koncept: Flóra Eszter Sarlós, Emese Kovács, Gergő Lukács Choreografia: Emese Kovács Vizuály: Kristóf Szabó - Kristoflab Zvuk: Tibor Nagy Grøssø
Fotogaléria
Názov podujatia
Rezidencia s verejným uvedením výstupu - tanečná performancia

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
06.07.2018 - 20.07.2018

Popis projektu

Počas dvojtýždňovej rezidencie sa stretli performerky z Maďarska Flóra Eszter Sarlós, Emese Kovács, Gergő Lukács s vizuálnym umelcom Kristófom Szabóm - Kristoflab a so slovenským hudobníkom Tiborom Nagy Grøssø, aby vytvorili tanečno-zvukovú performaciu, ako site specific dielo ušité priamo pre priestor Nástupišťa 1-12. 

Dielo vychádza z prostriedkov a možností, kotré ponúka samotný nevšedný priestor verejného podchodu, ktorým denne prejde niekoľko stoviek ľudí.

Verejné uvedenie diela, ako výstup z rezidencie bude 19.júla o 19h.

Prenosná performatívna inštalácia je dielo site specific s cieľom osloviť rôzne spoločenské skupiny a aktivovať ich na spoločnú komunikáciu.

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
60 000,00 €

Výška podpory:
48 000,00 €