Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12

Krátky opis
Multimediálny priestor pre súčasnú kultúru Nástupište 1-12 pozýva dňa 13.júla 2018 o 19h na otvorenie výstavy Patrik Kucha & Vladimír Ganaj Sociologická expresia Kurátor : Vladimir Ganaj Koncert: Oto Paluš Výstava potrvá do 8.8.2018
Fotogaléria
Názov podujatia
Otvorenie výstavy a koncert

Miesto konania / kraj
Topoľčany / Topoľčany

Termín konania
13.07.2018

Popis projektu

Obrazy Patrika Kuchu predstavujú premyslené myšlienkové konštrukty, citlivo prednesené v jeho vlastnej symbolike s použitím osobitého rukopisu balansujúceho medzi primitivisticky až detsky pôsobiacimi voľne nanesenými ťahmi a jeho typicky ostrými grafickými obrysmi. Podľa môjho názoru ako aj podľa jeho vlastného vyjadrenia jeho obrazom nechýba absurdný humor dotýkajúci sa až prekvapivej surreálnej estetiky niektorých komerčných druhov ako reklamy alebo animovaných rozprávok, každopádne však v postmodernom duchu reaguje aj na komerčnú estetiku, ktorú pretvára a povyšuje, naplno ňou vyjadruje svoj osobitý špecifický charakter - tento princíp tvorí kontrast, keďže v komercii sa stretávame s gýčom, disharmóniou, kompozičnou a rukopisnou odosobnenosťou a necitlivosťou, zatiaľ čo u Kuchu to je opačne. Na menších formátoch akoby dokázal výpoveď zhutniť pomocou energického pastózneho nánosu, na väčších by som vyzdvihol voľnosť a ľahkosť ich estetickej pôsobivosti, na doraz premyslenej a harmonickej kompozície vyvažovanej prekvapivými malými bodovými akcentmi a tenkými líniami (podobný spôsob používal aj Joan Miró).


Oto Paluš hudobník/skladateľ spievajúci v angličtine i slovenčine. Od roku 2014 stihol odohrať viaceré koncerty doma i  v zahraničí. V jeho hudbe je cítiť  rôznorodosť, pestrosť a inšpirácie, ktoré nazbieral životom z viacerých krajín ako napri. z Veľkej Británie, kde žil a hrával 2 roky. Nádych surferského rocku si priniesol počas bývania pri oceáne na Kanárskych ostrovoch. Jeho vystúpenia sprevádzajú improvizované časti a komentáre k autentickým situáciám na konkrétnom koncerte, ktorý treba zažiť live.

Názov prímateľa
Nástupište 1-12

Celkový rozpočet:
60 000,00 €

Výška podpory:
48 000,00 €