Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2018

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
Galaxia Soul Open air

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
20.07.2018 - 21.07.2018

Popis projektu

Po roku sme tu opäť s letnou open air edíciou Galaxie Soul v piatok 20. júla na Hideparku.
Tento krát privítame ozajstnú legendu. 

RAINER TRÜBY je na scéne aktívny ako DJ a producent už od konca 90. rokov, svojimi nahrávkami na nemeckej značke https://www.facebook.com/compostrecords/" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(255, 255, 255);">Compost Records pomohol definovať zvuk nu jazzu či soulful house, popri menách ako Kyoto Jazz Massive, či Jazzanova. Trüby Trio si pamätá skôr súčasná generácia tridsiatnikov, ich pestrý album Elevator Music nadčasovo kombinuje jazz, brazílsku bossa novu s broken beatovými rytmami, či drum n bassom. https://www.facebook.com/compostrecords/" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(255, 255, 255);">Rainer Trueby sa presadil aj ako výborný remixér, napríklad v spolupráci s Dorfmeisterovou Toscou, alebo projektom Gillesa Petersona Sonzeira. Mnohé remixy sa stali ikonickými a kvalitou prekonali originál verzie. Aktuálne tvorí producentské duo https://www.facebook.com/compostrecords/" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(255, 255, 255);">Truccy spolu s mladým talianskym talentom Corradom Bucci. Rainer aktívne lieta po celom svete ako DJ a šíri svoju víziu o „good music“. V jeho djských setoch sa dostane na viaceré soulful žánre, striedajú sa v nich horúce novinky so zabudnutými nahrávkami spred mnohých desaťročí. 

PARADISO RHYTHM vyvracia tézu že „na východe nič nie je“. Nám je však jasné, že tento mladý Košičan je najväčším houseovým talentom na slovenskej scéne. https://www.facebook.com/compostrecords/" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(255, 255, 255);">Paradiso Rhythm je inšpirovaný zvukom NY, Chicaga a hlavne Detroitu. Pozornosť si získal skôr na zahraničnej úrovni. Davidove tracky vyšli na labeloch od Mexika, cez Austráliu, USA, UK v digitále, alebo na vinylových kompiláciách. Sám šéfuje labelu https://www.facebook.com/compostrecords/" style="color: rgb(54, 88, 153); cursor: pointer; font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgb(255, 255, 255);">House of Unity kde vydáva hudbu ktorej verí. 

RAFO prišiel, zahral a bude opäť!! Tí čo boli vedia, tí čo prídu zistia. 

C.O.D.E. je veterán slovenskej soulful scény, hudobný dramaturg bratislavského Nu Spirit Baru, funkový špecialista a expert na československú groovy hudbu. Na Galaxii sa prestaví v spoločnom warm up sete s domácim Phonoticom.

FUNK + DISCO + HOUSE = GALAXIA SOUL

Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
48 245,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €