Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Hidepark 2018

Krátky opis
Hidepark je kultúrne centrum v Nitre postavené na dobrovoľníckom nadšení na bývalej skládke odpadu. Zo začiatku išlo hlavne o miesto, kde sme sa mohli ako komunita stretávať a prezentovať nekomerčnú hudbu. Postupne sme sa vyvinuli a v súčasnosti tu pôsobia nielen organizácie umelecké, ale aj športové a ekologické. Návštevníci sú rôznorodí, niektorí pestujú zeleninu v komunitnej záhrade, iní využívajú verejný gril, cyklo-dráhu, navštevujú workshopy alebo chodia primárne za umeleckým zážitkom.
Fotogaléria
Názov podujatia
PostmutArt Fest 08: Ivan Palacký CZ / Juho Laitinen FIN

Miesto konania / kraj
Nitra / Nitra

Termín konania
12.07.2018

Popis projektu

IVAN PALACKÝ (CZ)

Ivan Palacký prevádza svojím zvukovým denníkom a komentuje jeho texty z detektívnych seriálov.
Minimalistické piesne znečistené terénnymi nahrávkami a surovými zvukmi amplifikovaného pletacieho stroja.
Preskupovanie zaostrení a rozmazaní.
Útržky viet a akustické chyby versus osobné texty a strojový rytmus.

-------------------------------------------------------------------------------------------

JUHO LAITINEN (FIN) 

"Umenie sa podľa mojich súčasných úvah musí zaoberať našim vnímaním reality zásadným spôsobom. Umenie je politická prax. Umenie je filozofická prax. Umenie je etická prax.
Preto som sa rozhodol predstaviť tento výber diel lepších a menej známych protagonistov z histórie avantgardy. Jeden by to mohol nazvať kolážou alebo inštaláciou - alebo podobnosť s cirkusom alebo dokonca bordelom, ako John Cage opísal svoju Knihu piesní.
Tento koncert je aj pokračovaním môjho postdoktorandského výskumu holistickej koncepcie tvorby, výkone a zdieľania hudby. Ďakujem, že sa dnes večer ku mne pridáte!"

Juho Laitinen - fínsky violončelista, skladateľ, kurátor, pedagóg, umelecký vedúci a dirigent ansámblu UMUU Orchestra. 

Na koncerte zaznejú diela skladateľov Mieko Shiomi, Hugo Ball, John Cage,
Marc Sabat, Yoko Ono, Jed Distler, či vlastné skladby.

Názov prímateľa
TRIPTYCH o.z.

Celkový rozpočet:
48 245,00 €

Výška podpory:
40 000,00 €