Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

2.ročník Medzinárodnej letnej školy zážitkovej archeológie

Krátky opis
Témou tohtoročnej letnej školy zážitkovej archeológie bude stavebníctvo doby kamennej. V rámci lektorovanej činnosti budeme finalizovať objekty z neolitu a eneolitu, postavíme jednoduchú sýpku na obilie a paleolitické prístrešky najstarších lovcov a zberačov.
Fotogaléria
Názov podujatia
Týždeň zážitkovej archeológie

Miesto konania / kraj
Partizánska Ľupča / Liptovský Mikuláš

Termín konania
13.07.2018 - 20.07.2018

Popis projektu

2.ročník medzinárodnej letnej školy zážitkovej archeológie je pokračovaním úspešného projektu spusteného v roku 2017. V extravilláne obce Partizánska Ľupča na Liptove sa buduje unikátna živá praveká obec pod Tatrami, ktorá prezentuje život najstarších obyvateľov Slovenska od prvých lovcov až po posledných Germánov. V nej budú rekonštruované obytné a hospodárske objekty reprezentujúce jednotlivé obdobia. Súčasťou budú aj jednoduché polia, sady a zvieracia farma. Dobrovoľníci pod vedením skúsených lektorov tu realizujú praktické činnosti s využitím prírodných materiálov a rekonštruujú dobový život spred mnohých tisícročí.

Názov prímateľa
ArcheológiaSK s.r.o.

Celkový rozpočet:
3 400,00 €

Výška podpory:
3 000,00 €