Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

ZÁZRAČNÝ ORIEŠOK. Kniha v rozhlase – rozhlas v knihe. X. ročník

Krátky opis
Divadelné dramatizácie literárneho textu, besedy a čítania. Workshopy na motívy rozprávok, vernisáže výstav, počúvanie rozprávok. Vyhodnotenie výtvarnej súťaže, divadelné predstavenia.
Fotogaléria
Názov podujatia
Podujatia projektu Zázračný oriešok 2018 - júl 2018

Miesto konania / kraj
Piešťany / Piešťany

Termín konania
06.07.2018 - 31.07.2018

Popis projektu

piatok 6. júla o 10.00 h

Čítame a počúvame orieškové rozprávky / Mestská knižnica, Školská 19


pondelok 16. júla o 10.00 h

Tvoríme si rozprávkovú zemeguľu. Tvorivá dielňa k výstave Kataríny Ilkovičovej Čaroles. / Mestská knižnica, Školská 19


piatok 20. júla o 10.00 h a 15.00 h

Trpaslíci a ich smajlifón. Čítame, počúvame a pozeráme príhody televíznych trpaslíkov. / Mestská knižnica, Školská 19


piatok 27. júla o 10.00 h a 15.00 h

O psíčkovi a mačičke. Čítame, počúvame a pozeráme rozprávky Karla Čapka. / Mestská knižnica, Školská 19


Výstavy

22. mája - 31. júla

Čaroles. Autorská výstava Kataríny Ilkovičovej, ktorá prostredníctvom priestorovej koláže predstaví výber z jej ilustrátorskej tvorby.


22. mája - 31. júla

HOP! POP UP

Trojrozmerná interaktívna výstava inšpirovaná knižnou úpravou pop up na motívy povesti Márie Ďuríčkovej Rybí kráľ. V spolupráci s BIBIANOU, Medzinárodným domom umenia pre deti.


22. mája - 20. augusta

Slniečkové planéty. Časopis Slniečko už od svojho vzniku priťahoval tie najtalentovanejšie planétky slovenského ilustrátorského vesmíru. Vstúpte do nášho planetária a odhaľte, aké talenty krúžia okolo jeho hrejivej tváre dnes. V spolupráci s Literárnym informačným centrom - časopisom Slniečko.


3. júla - 15. júla

KNIŽNÉ TVORENIE

Autorské knihy, priestorové ilustrácie. Pop-up priestorové ilustrácie na tému rozprávky Pavla Dobšinského a Boženy Němcovej.

Výstava knižnej tvorby študentov odboru Propagačnej grafiky Školy úžitkového výtvarníctva J. Vydru v Bratislave.

DUEL: Němcová – Dobšinský

Komiksy a maľované objekty na motívy klasických slovenských rozprávok z pera B. Němcovej a P. Dobšinského. Výstava tvorby študentov odboru Propagačnej grafiky Školy úžitkového výtvarníctva J. Vydru v Bratislave. / Piešťanské informačné centrum, Pribinova 2

Názov prímateľa
Mestská knižnica mesta Piešťany

Celkový rozpočet:
20 230,00 €

Výška podpory:
16 000,00 €