Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrno-osvetové aktivity v oblasti umenia

Krátky opis
Tvorivá dielňa pre dospelých zameraná na tvorbu obrazov z tradičného materiálu - vlny.
Fotogaléria
Názov podujatia
Na vlnách vlny

Miesto konania / kraj
Veľký Krtíš / Veľký Krtíš

Termín konania
15.06.2018 - 16.06.2018

Popis projektu

Projekt je zameraný na textilnú techniku, ktorej základom je tradičný materiál ovčia vlna. Hlavným obsahom bude tvorba umeleckej tapisérie od vlastného výtvarného návrhu, hľadanie tvarov a kompozícií ukladaním farebného rúna na podklad, zažehľovanie a fixovanie obrazu ručným stehovaním až po finálne šitie priemyselným strojom. Projekt poukáže na možnosti využitia tradičného materiálu v súčasnom modernom textile. Ovčia vlna sa stane pracovným materiálom.

Názov prímateľa
Hontiansko-ipeľské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
9 474,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €