Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kreativné Siete (katalánsko-slovenská spolupráca)

Krátky opis
THESE BODIES /site-specific tanečné predstavenie/ Biela noc Košice - 30.9.2017 /19:15, 20:15, 21:15/ Železničná stanica Košice Choreografia: Laura Alcala Freudenthal (ES) Tanečníci: Viktória Birošová, Alexandra Mireková, Zuzana Psotková, Zuzana Romanová, Michaela Sabolová, Kristína Šerová, Timea Szalontay Hudba: Valér Juščák Partneri: Biela noc Košice 2017 , Tabačka Kulturfabrik, KAIR Kosice Artist in Residence
Fotogaléria
Názov podujatia
THESE BODIES /site-specific tanečné predstavenie/

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
01.07.2017 - 31.10.2017

Popis projektu

These bodies bolo vytvorené v rámci projektu Kreativné Siete (katalánsko-slovenská spolupráca)  organizovaným PST-Priestor Súčasného Tanca, ktorý otvoril medzinárodnú spoluprácu medzi umelcami v Barcelóne a v Košiciach. Počas mesačnej umeleckej rezidencie španielska choreografka Laura Alcala Freudenthal tvorila s lokálnymi tanečníkmi site-specific predstavenie v priestoroch železničnej stanice v Košiciach, ktoré bude súčasťou festivalu Biela noc Košice 2017. Predstavenie je založené na skupinovej dynamike a perspektívach a ponúka divákom tanečné zážitky v nekonvenčnej lokalite. Choreografka pracuje s niektorými praktikami, ktoré si osvojila pri vlastnom výskume, „prebúdzajúce skupinové vedomie ...aby si táto skupina vytvorila spoločný jazyk“.Skupina zložená z 8 performerov, vrátane hudobníka, obsadzujú železničnú stanicu, aby ju naplnili pohybom a hudbou. Publikum je vtiahnuté do ich „univerza“ a vedené rôznymi navzájom prepojenými priestormi železničnej stanice.

Projekt podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia a Acción Cultural Española AC/E.

Bližšie informácie na webových stránkach: https://www.bielanoc.sk/sk/ke/umelci/laura-alcala-freudenthal-these-bodies

style="font-size: 14px;">                                                                           

https://www.bielanoc.sk/sk/ke/umelci/laura-alcala-freudenthal-these-bodies

style="font-size: 14px;">https://www.bielanoc.sk/sk/ke/umelci/laura-alcala-freudenthal-these-bodies

style="font-size: 14px;">Víziou PST je postaviť súčasný tanec do pozície konkurencie schopných k ostatným umeleckým oborom. Priblížiť ho predstaveniami, podporou osobnostného rastu tanečníkov, ponúknuť im pohľady z iných krajín, rozšíriť tanečný obzor o iné kultúry a dosiahnuť vyššiu tanečnú zrelosť. Zároveň súčasný tanec predstaviť čo najväčšiemu publiku, vychovať si vlastné vnímavé publikum, otvoriť a sprístupniť tanečný svet v súčasnosti všetkým skupinám verejnosti. Názov prímateľa
PST- Priestor Súčasného Tanca o.z.

Celkový rozpočet:
4 250,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €