Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Keith Huff: Vytrvalý dážď

Krátky opis
Občianske združenie per. ART spolu s Loď – Divadlo v podpalubí dňa 19. februára uvedie premiéru s názvom VYTRVALÝ DÁŽD. V inscenácii sa predstavia herci Kamil Mikulčík a Juraj Hrčka pod vedením režiséra Michaela Vyskočániho, ktorý priznal, „že má najradšej to, keď sa spojí herec s textom, myšlienka s emóciou, obsah s formou, a to sa pri tejto hre podarilo.“
Fotogaléria
Názov podujatia
Keith Huff: Vytrvalý dážď

Miesto konania / kraj
Bratislava / Bratislava I,Bratislava II,Bratislava III,Bratislava IV,Bratislava V

Termín konania
01.01.2018 - 30.06.2018

Popis projektu

Dramaturgom inscenácie je Martin Ondriska, ktorý má k hre „trojitý“ vzťah – ako čitateľ, prekladateľ a ako dramaturg. „Obdivujem Keitha Huffa, považujem ho za skvelého dramatika, majstra kompozície, napätia, zápletky a strihu v texte,“ hovorí Martin Ondriska, ktorý sa zároveň nebojí priznať, že mu ako prekladateľovi spôsobil „horúce chvíle“, keď si musel naštudovať a vyhľadať nielen policajné výrazy, ale aj slang chicagskej ulice, talianskej, írskej, afroamerickej či portorikánskej komunity v Chicagu, a musel vedieť „spracovať drsné vulgarizmy, patriace k tomuto textu v kontraste s lyrickými, poetickými či čierno-humornými pasážami.“


Mysteriózny a temný súčasný príbeh so zápletkou a zvratmi v duchu antickej tragédie rozpráva o dvoch policajtoch Dennym a Joeym, ktorí brázdia ulice Chicaga (autorovo rodné mesto). Príbeh živelného Dennyho a introvertného Joeyho vychádza zo skutočných udalostí, ktoré sa udiali v okolí Chicaga v osemdesiatych rokoch. Celoživotné priateľstvo dvoch kolegov, pochôdzkarov, je vystavené ťažkým skúškam. Zatiaľ čo prvý má ženu, deti i dom, druhý je sám, má problémy s pitím a nad vodou ho drží hlavne parťák a jeho rodina. Dlhoročný chod vecí je však narušený, keď niekto zaútočí na Dennyho dom a vážne zraní jeho syna. Prvotné pochybenie, zanedbanie a porušenie nielen služobných postupov, ale aj etických noriem má za následok spustenie lavíny udalostí, ktoré otrasú nielen osudmi ústrednej dvojice. Dynamický, rozprávačsky umne napísaný text s noirovým a zároveň poetickým príbehom skúma rozmer a hranice priateľstva, lojality, ale i lásky, dôvery a zrady.


KEITH HUFF, autor hry Vytrvalý dážď, je členom asociácie Chicagských dramatikov, držiteľ cien Jeff Award, Cunningham Prize, John Gassner Memorial Playwriting Award, Berilla Kerr Award a trojnásobný držiteľ ceny Illinois Arts Council Playwriting Awards, a v súčasnosti je vo svete známy najmä ako producent a scenárista seriálov Mad man, House of Cards alebo American Crime.

VYTRVALÝ DÁŽĎ 

Loď – Divadlo v podpalubí 

1. premiéra: 19. 2. 2018 o 19.00 hod. / 1. repríza: 20. 2. 2018 o 19:00 hod.


Tvorivý tím: 

Preklad a dramaturgia: Martin Ondriska 

Scéna a kostýmy: Zuzana Hudáková 

Produkcia: Lenka Görfölová, o.z. per. ART 

Réžia: Michael Vyskočáni 

Obsadenie: Juraj Hrčka, Kamil Mikulčík


Projekt z verejných zdrojov ako hlavný partner podporil: Fond na podporu umenia. 

Viac informácii na www.lodteatro.sk, 0903 449 650, divadlovpodpalubi@gmail.com.

Názov prímateľa
permanentne autorsky realizovaná tvorba

Celkový rozpočet:
4 770,00 €

Výška podpory:
4 000,00 €