Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Kultúrno-osvetové aktivity v oblasti umenia

Krátky opis
Tvorivá dielňa pre deti do 18 rokov zameraná na tvorbu videí a krátkych videopríbehov. Deti sa naučia pracovať s veľkosťami záberov, premeniť vlastný príbeh do filmovej reči a svojpomocne vytvoria vlastné audio-vizuálne dielo.
Fotogaléria
Názov podujatia
Tvorím kade chodím

Miesto konania / kraj
Dolné Strháre / Veľký Krtíš

Termín konania
25.05.2018 - 27.05.2018

Popis projektu

Hlavným zámerom projektu je tvorivé stretnutie detí a mládeže. Projekt poskytuje možnosť získania nových zručností a skúseností pri praktickom realizovaní krátkej animovanej sekvencie. Použitá technika na zhotovenie každej sekvencie bude tablet, alebo mobilný telefón "Smartfón" s vopred nainštalovanou aplikáciou, aby sa deťom demonštrovali možnosti zariadení, ktoré sú dnes bežnou súčasťou života. Deti po skončení tvorivej dielne majú možnosť v tvorbe pokračovať. Cieľom je motivácia tejto skupiny do tvorivej činnosti. Zároveň bude poskytnutý priestor na prácu sociálne a emocionálne nestabilným deťom. Tie v kolektíve rovesníkov môžu prejaviť svoje tvorivé schopnosti. Deti sa aktívne zapoja do procesu tvorby od kreslenia scenára, výroby postavičiek, ich rozhýbania, ozvučenia až k jeho finalizácii

Názov prímateľa
Hontiansko-ipeľské osvetové stredisko

Celkový rozpočet:
9 474,00 €

Výška podpory:
9 000,00 €