Hlavná strana


Fond na podporu umenia nenesie žiadnu zodpovednosť za úplnosť, správnosť a pravdivosť, ako ani za legalitu údajov uvedených v tejto časti webového portálu FPU. Všetky zverejnené informácie, v textovej, hypertextovej alebo obrazovej forme sú výlučnou zodpovednosťou prijímateľa finančných prostriedkov poskytnutých Fondom na podporu umenia, ktorý preberá zodpovednosť za zverejnené informácie súhlasom s podmienkami FPU a samotným zverejnením informácií na webovom portáli FPU.

V prípade zistenia, že boli prijímateľom finančnej podpory poskytnutej Fondom na podporu umenia zverejnené nevhodné alebo hanlivé informácie, ktoré sú v rozpore s pravidlami FPU, morálkou a etiketou, Fond na podporu umenia má právo takéto informácie okamžite odstrániť z tejto časti webového sídla. Nevhodný obsah zverejnených príspevkom môžete nahlásiť na e-mailovej adrese propagacia@fpu.sk.

Mesiac autorského čítania

Krátky opis
Medzinárodný literárny festival Mesiac autorského čítania prebieha 31 dní. Každý večer prebieha autorské čítanie jedného spisovateľa buď zo Slovenska, Česka, Ukrajiny alebo Poľska a jedného autora z hosťujúcej krajiny, ktorou je tento rok Turecko. Čítanie začína vždy 18.00 hod. v pobočke LitPark, areál Kasární/Kulturpark, Kukučínova 2, Košice. Po každom autorskom čítaní je moderovaná beseda a autogramiáda.
Fotogaléria
Názov podujatia
Mesiac autorského čítania

Miesto konania / kraj
Košice / Košice I,Košice II,Košice III,Košice IV

Termín konania
04.07.2018 - 03.08.2018

Popis projektu

Medzinárodný literárny festival prebieha naraz v niekoľkých krajinách a mestách. Festival začína v Českej republike v Brne, druhý deň autori čítajú v poľskom Wroclave, tretí deň sa číta v Ostrave, štvrtý deň pricestujú do Košíc a z Košíc pokračujú na Ukrajinu, do Ľvova. 

Festival zahrňuje dve programové línie. Jedna stabilne reprezentuje českú, slovenskú, ukrajinskú a poľskú literatúru, druhá literatúru hosťujúcej krajiny. Čestným hosťom tento rok je Turecko. Hlavný program festivalu spočíva v tom, že denne predstavuje dvoch spisovateľov: čestného hosťa z danej krajiny a "domáceho" autora, či autorku zo Slovenska, Česka, Ukrajiny alebo Poľska. Cieľom festivalu je predstaviť kvalitnú súčasnú literárnu tvorbu. 

Po každom autorskom čítaní je moderovaná beseda a autogramiáda. 

Názov prímateľa
Knižnica pre mládež mesta Košice

Celkový rozpočet:
20 120,00 €

Výška podpory:
19 000,00 €